به گزارش هنردستان: بازیگر «چهارراه استانبول» درباره تجربه حضور در این فیلم سینمایی صحبت کرد و گفت برخلاف تصور ایجاد شده این فیلم مستقیم درباره حادثه پلاسکو نیست.

حسین امیدی بازیگر تئاتر که در فیلم سینمایی «چهارراه استانبول» به ایفای نقش می پردازد درباره تجربه حضور در این اثر گفت: «چهارراه استانبول» سومین فیلم بلندی است که در آن بازی داشتم و پیش از این در فیلم های «یک داستان عاشقانه» و «شب بیرون» حضور داشتم که البته «چهارراه استانبول» اولین فیلم بلند سینمایی‌ام به حساب می آید که اکران عمومی گسترده خواهد داشت.

وی ادامه داد: من سال ها است که برادران کیایی را می‌شناسم و به واسطه محسن کیایی برای بازی در فیلم اخیر دعوت به همکاری شدم که تجربه بسیار خوبی برای من بود. روند تولید فیلم بسیار حرفه‌ای و بدون نقص بود و همه عوامل در کمال آرامش کار خود را انجام می دادند و بدون دغدغه روی فعالیتی که قرار بود انجام دهند، متمرکز می شدند.

امیدی درباره نقشی که در این فیلم برعهده دارد، توضیح داد: در «چهارراه استانبول» نقش سرایدار ساختمان پلاسکو را ایفا می کنم؛ شخصیتی که هم قرار است شیرین باشد و هم بار بخشی از داستان را بر دوش بکشد. با وجودی که این شخصیت هم از لحاظ ظاهری و هم ویژگی های رفتاری با من متفاوت است اما از نقشی که ایفا کردم، راضی هستم.

این بازیگر درباره اینکه فیلم تا چه اندازه در به تصویر کشیده حادثه پلاسکو موفق عمل کرده است، گفت: «چهارراه استانبول» درباره حادثه پلاسکو نیست و بیشتر درباره ۲ جوان تهرانی است که دنبال راهی می گردند تا از بدبختی هایشان فرار و چک هایشان را پاس کنند و این داستان به حادثه پلاسکو گره می خورد پس اگر از این زاویه نگاه کنیم فیلم توانسته کار خودش را به درستی انجام دهد.

وی در پایان گفت: در واقع اتفاق پلاسکو در حاشیه داستان فیلم قرار دارد و شاید تیزرها و تبلیغات فیلم این توقع را در مخاطب ایجاد کرده باشد که فیلم درباره فاجعه پلاسکو است و دیگر اینکه رفتن به سمت بررسی حادثه پلاسکو هنوز حساس است و نمی توان به درستی به آن ورود کرد.