به گزارش هنردستان: قربان نجفی کارگردان «فصل ماهی سفید» با اشاره به اینکه فیلمش تدوین اولیه شده است اعلام کرد که خشایار حسنی سینماگر ساکن آلمان در سفر به ایران تدوین نهایی کار را انجام می دهد.

قربان نجفی کارگردان «فصل ماهی سفید» درباره آخرین وضعیت تولید این فیلم سینمایی  گفت: چندی پیش فیلمبرداری این اثر توسط علیرضا زرین دست به پایان رسید و دوست من خشایار حسنی که در آلمان زندگی و تحصیل کرده به ایران آمده است تا کارهای تدوین «فصل ماهی سفید» را انجام بدهد.

وی افزود: البته همزمان با فیلمبرداری، تدوین این اثر آغاز شده بود و در حال حاضر تدوین اولیه آن به پایان رسیده است با این وجود باز هم باید روی این مرحله کار شود.

این کارگردان بیان کرد: هنوز برای انجام کارهای صداگذاری و ساخت موسیقی با کسی قراردادی نبسته ایم و فکر می کنم مدتی بعد این کار را انجام بدهیم. از همین رو فکر می کنم «فصل ماهی سفید» تا ۲ ماه آینده آماده نمایش شود.

نجفی در پایان گفت: هنوز درباره اینکه اولین نمایش این فیلم به چه صورت انجام شود تصمیمی نگرفته ایم و باید بعد از برگزاری جلسه ای به نتیجه قطعی برسیم.

محمدرضا فروتن، لادن مستوفی، بیژن بنفشه خواه، میلاد کیمرام، بهزاد خداویسی و شقایق دهقان بازیگران اصلی این فیلم هستند.

«فصل ماهی سفید» به نویسندگی مشترک قربان نجفی و غزال زرگرامینی مضمونی اجتماعی دارد.

آرش سجادی حسینی تهیه کنندگی این فیلم را برعهده دارد.

از میان عوامل پشت دوربین این پروژه نیز می توان به علیرضا زرین دست به عنوان مدیر فیلمبرداری و ملک جهان خزاعی به عنوان طراح صحنه و لباس اشاره کرد.