به گزارش هنردستان: آرش عباسی در جشنواره فیلم میلان – ایتالیا درباره گذر نرم فضای فیلمسازی معاصر ایران از سنت به مدرنیته سخنرانی خواهد کرد.

 به نقل از روابط‌عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، در بخش جغرافیای معاصر جشنواره فیلم میلان با عنوان Mappe، چهار فیلم کوتاه ایرانی به انتخاب آرش عباسی به نمایش درخواهند آمد.

جشنواره فیلم میلان با هدف ردیابی مسیرهای جدید در سینمای معاصر مربوط به هر جغرافیا، از چهار شخصیت مستقل برای انتخاب مهم‌ترین فیلم‌های کوتاه معاصرشان دعوت کرده‌ است. روز جمعه ۱۵ ژانویه برابر با ۲۵ خرداد، روز واقع‌نمایی فیلم‌های ایران در جشنواره Mappe خواهد بود و چهار فیلم کوتاه ایرانی به انتخاب آرش عباسی، نمایشنامه‌نویس، کارگردان تأتر و قائم‌مقام دبیر جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران اکران خواهند شد.

پیش از نمایش فیلم‌ها، عباسی درباره فضای فیلمسازی معاصر ایران به‌ویژه فیلم کوتاه و گذر نرم آن از سنت به مدرنیته سخنرانی خواهد کرد و پس از نمایش فیلم‌ها به گپ و گفت با مخاطبان و فیلمسازان حاضر خواهد پرداخت.

«هنوز نه» به کارگردانی آرین وزیردفتری، «حیوان» به کارگردانی بهمن و بهرام ارک، «روتوش» به کارگردانی کاوه مظاهری و «کودکان ابری» به کارگردانی رضا فهیمی، چهار فیلم کوتاه حاضر در این جشنواره هستند.

Mappe  جشنواره‌ای چهار روزه است که امسال هنر خلاقانه چهار سرزمین ترکیه، ایران، اوکراین و مرز ایالات متحده آمریکا و مکزیک را در بر می‌گیرد. این جشنواره مانند یک سفر دریایی چهار روزه از میان چهار ناحیه جغرافیایی خواهد بود که Palazzo Litta Cultura شهر میلان ایتالیا را به مرکزی برای هنرهای تجسمی، عکاسی، موسیقی زنده، نمایش فیلم، پرفورمنس، کنسرت و گفتگو تبدیل خواهد کرد. انتخاب این چهار منطقه به دلیل مورد توجه بودن آنها در جهان معاصر از منظر اجتماعی، جغرافیای سیاسی و تحولات اقتصادی است.