به گزارش هنردستان: «مثل یک پروانه روی قلب» پنجمین حضور بین‌المللی خود را در چهاردهمین جشنواره فیلم و موسیقی چجان کره جنوبی تجربه می‌کند.

به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، انیمیشن ۱۳ دقیقه‌ای «مثل یک پروانه روی قلب» به کارگردانی مریم خلیل‌زاده از تولیدات امور سینمایی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان قرار است در بخش خانواده این جشنواره‌ بین‌المللی در روزهای ۱۹ تا ۲۳ مرداد به نمایش داده شود.

در عین حال، فیلم‌های دیگری نیز از ایران همچون «ساز» به کارگردانی عابدین محمدی، «بین‌المللی» به کارگردانی علی زارع قنات‌نوی و «زندگی بدون زندگی» به کارگردانی کاوه معینی‌فر در بخش سین سنفونی این جشنواره به نمایش گذاشته می‌شود.

جشنواره بین‌المللی فیلم و موسیقی چجان اولین بار در سال ۲۰۰۵ در شهری با همین نام در کشور کره جنوبی آغاز به کار کرد. این شهر یادآور نقاشی‌هایی با چشم‌انداز سنتی کره‌ای است و جاذبه‌های طبیعی دریاچه «چونگ پانگ هو» گردشگران را به خود جذب می‌کند. این در حالی است که شماری از فیلم‌های منتخب جشنواره با اجراهای موسیقی زنده در فضاهای باز و در کنار دریاچه چونگ پانگ هو معرفی می‌شوند.

همچنین دست‌اندرکاران این جشنواره جایزه‌ای به نوازندگان فیلم که تأثیر قابل ملاحظه‌ای بر فیلم‌های کره‌ای و فرهنگ موسیقی داشته‌اند، اهدا می‌کند.

در بخش‌های دیگر این جشنواره فیلم‌هایی از سراسر جهان به نمایش در می‌آید و هیأت داوران جایزه بزرگ جشنواره را به بهترین فیلم از میان فیلم‌های برگزیده معاصر مرتبط با موسیقی بدون در نظر گرفتن گونه آن فیلم، اهدا می‌کند.

انیمیشن «مثل یک پروانه روی قلب» پیش‌تر نیز در جشنواره‌های پویانمایی تهران، فیلم کوتاه تهران، کلکته هند و مونترال کانادا به نمایش در آمده است.

چهاردهمین جشنواره بین‌المللی فیلم و موسیقی چجان (Jecheon) از ۱۸ تا ۲۳ مرداد ۱۳۹۷ (۹ تا ۱۴ آگوست ۲۰۱۸) برگزار خواهد شد.