به گزارش هنردستان: علی‌اصغر شادروان قصد دارد فیلم «ترانه های روستایی» را در فضایی شاعرانه و با استفاده از ترانه‌های محلی بسازد.

علی اصغر شادروان کارگردان سینما درباره جدیدترین فعالیت های خود گفت: به تازگی کار نگارش فیلمنامه «ترانه های روستایی» را به پایان رسانده و چندبار آن را بازنویسی کرده ام اما با توجه به اینکه داستان این فیلم در ۶۰ سال پیش می گذرد و برخی از دیالوگ های آن شعرگونه است هنوز نتوانستم سرمایه گذاری برای آن پیدا کنم.

وی افزود: فیلمبرداری این اثر به احتمال زیاد در ابیانه انجام می شود زیرا ما نیازمند یک بافت قدیمی و سنتی هستیم و به نظرم ابیانه می تواند مکان مناسبی برای ضبط باشد ضمن اینکه در صورت تامین سرمایه در نظر داریم «ترانه های روستایی» را در بهار بسازیم زیرا بخشی از این فیلم به طبیعت توجه دارد و از همین رو بهار زمان مناسبی برای شروع فیلمبرداری است.

شادروان با اشاره به قصه این اثر گفت: «ترانه های روستایی» درباره وصلت ۲ خانواده سنتی است که در جریان این اتفاق مسایلی برای این ۲ خانواده ایجاد می شود. این داستان به گونه ای است که با مسایل امروز جامعه ما تطابق دارد و تنها به یک دوران خاص محدود نمی شود چنانچه در حال حاضر نیز تعصباتی وجود دارد که مشکل‌ساز می شود.

این کارگردان ادامه داد: در قسمت‌هایی از «ترانه های روستایی» از ترانه های محلی قدیمی استفاده می‌کنیم و به نوعی این فیلم موزیکال است بنابراین فکر می کنم چنین موضوعی کمتر در فیلم های ما وجود داشته است.

شادروان در پایان گفت: در حال حاضر فیلم های دم‌دستی ساخته می شود که در آنها هیچ توجهی به لباس، زبان و ادبیات نمی‌شود برای مثال فیلم های کمدی این روزها از همین نوع فیلم ها هستند و طالب بیشتری دارند که من موافق این امر نیستم به همین دلیل در نظر دارم «ترانه های روستایی» را بسازم زیرا ادبیات در آن پر رنگ و از طرفی شبیه «طوقی» ساخته علی حاتمی است.