هنردستان:گروه موسیقی رستاک در روز ملی ایران در نمایشگاه جهانی 2017 قزاقستان قطعاتی از موسیقی مناطق مختلف کشور را به روی صحنه می‌برد.

به گزارش هنردستان، گروه موسیقی رستاک به سرپرستی سیامک سپهری و خوانندگی فرزاد مرادی و بهزاد مرادی به همراه دیگر اعضای این گروه،...

به گزارش هنردستان، گروه موسیقی رستاک به سرپرستی سیامک سپهری و خوانندگی فرزاد مرادی و بهزاد مرادی به همراه دیگر اعضای این گروه، رپرتواری از موسیقی نواحی مختلف ایران را در روز 13 مرداد (روز ملی ایران در اکسپوی قزاقستان) اجرا خواهند کرد.

این قطعات از آلبوم‌های گذشته این گروه "سرنای نوروز" و "همه اقوام من" و همچنین از آلبوم جدید "میان خورشیدهای همیشه" انتخاب‌شده است.

همچنین به همت کمیته فرهنگ و هنر اکسپوی 2017 آستانه، اجرای گروه خردسالان آئینی آذری "آیلان" به سرپرستی توحید حاجی‌بابایی بخش دیگری از برنامه هنری ایران در روز ملی کشورمان خواهد بود. این گروه بخش‌های از آئین‌ها، بازی‌ها و نمایش‌های حماسی فرهنگ آذری را به روی صحنه می‌برند.

اکسپو یک رویداد جهانی با رویکرد فرهنگی- اجتماعی است که هر 5 سال یک‌بار توسط کشور برنده میزبانی برگزار می‎شود. نمایشگاه جهانی 2017 از تاریخ 10 ژوئن تا 10 سپتامبر 2017 (20 خرداد تا 19 شهریورماه) در شهر آستانه کشور قزاقستان با شعار "انرژی آینده" برگزار می‌شود که بیش از 115 کشور و 22 سازمان بین المللی در آن مشارکت دارند.

پیش‌بینی می‌شود دو میلیون گردشگر در مدت سه ماه برگزاری این نمایشگاه جهانی از آن دیدن کنند و مجموع تعداد بازدیدکنندگان آن نیز پنج میلیون نفر برآورد شده است. قزاقستان کشور میزبان این دوره بیش از سه هزار رویداد فرهنگی و هنری به این مناسبت تدارک دیده است.

منبع:هنرآنلاین