حامد امجدیان آهنگساز، مؤلف و نوازنده ساز عرفانی نی، از انتشار تازه‌ترین کتابش تحت عنوان "هفت شهر نی" خبر داد.

این کتاب شامل هفت سفر عرفانی برای انسان، نُت‌های ردیف موسیقی ایران با ذکر مثال برای هر گوشه، 51 قطعه ضربی، 50 درس مقدماتی، داستان‌ها و خاطرات شیرین استادانی چون محمد موسوی و محمدرضا شجریان است و در 434 صفحه با جلد گالینگور چاپ و منتشر شده است.

مؤلف در ابتدای کتاب و قبل از ورود به مباحث موسیقی، از هفت سفر اخلاقی - عرفانی برای انسان سخن می‌گوید که از آن به "اسفار هفتگانه نی‌نوازان" یاد کرده و عنوان می‌کند: "کاش هر انسان و به‌طور اخص اهالی موسیقی ایرانی قبل از اینکه سازی به دست گیرند، از این هفت شهر به‌سلامت بگذرند تا دلشان محیای پذیرش اسرار گردد. سفرهایی با عنوان سفر از شهر خودشنیداری به حقیقت شنیداری، سفر از شهر تقلید به شهر تحقیق، ورود به شهر عشق و برپایی ضیافتِ امجد و ... ."

این ردیف دان و محقق فلسفه که پیش‌تر کتابِ "قوانین و مقررات مرتبط با بازار سرمایه" را به چاپ رسانده، از انتشار کتاب دیگرش تحت عنوان "مکتب آنتی سوسولی است" که ساختاری وسیع و بنیادین را در حوزه افکار انسانی بیان می‌کند، خبر داد.

تمام نت‌های موجود در کتاب "هفت شهر نی" توسط مؤلف با ساز نی اجرا شده و از طریق "اپلیکیشن جامع نی نوازی" در اختیار علاقه‌مندان قرار گرفته است.