به گزارش هنردستان: بازیگر پیشکسوت گفت: در کنار شور حسینی داشتن شعور حسینی و الگو گرفتن از سالار شهیدان و مولای متقیان مسیر زندگی را تغییر می دهد.

 ویژه برنامه ستاد بازسازی عتبات عالیات با عنوان «نشان محبت» دوشنبه شب در سالن اجتماعات استانداری قزوین برگزار شد.

داریوش ارجمند پیشکسوت سینما و تلویزیون در این برنامه گفت: ۲۰ سال قبل با پوشیدن لباس مالک اشتر در سریال امام علی(ع) به خدمتگزاری مولای خود مفتخر شدم و امروز به لطف حضرت، آقایی می کنم.

بازی در نقش بزرگان دینی، از خطا بازمان داشته است

ارجمند گفت: وقتی در نقش حمزه ظاهر شدم و تا امروز مورد لطف مردم قرار گرفته ام باید با جرات بگویم «شخصیت مالک اشتر» دست و پای مرا بسته و دیگر هر کاری نمی کنم و هر جایی نمی روم و زندگی من محدود شده و تلاشی می کنم به احترام این افتخار خیلی از کارها را انجام ندهم.

وی اضافه کرد: نقش های مذهبی باعث شده مطالعات عمیقی در دین و مذهب و زندگی ائمه داشته باشم و امروز با جرات می توان گفت هیچ شخصیتی را در الگوپذیری چون حضرت علی(ع) ندیده ام.

بازیگر نقش مالک اشتر در سریال امام علی(ع) اظهارداشت: بسیاری از شخصیت های جهانی مانند نقاشان، موسیقی دانها، دانشمندان، منجمان، فلاسفه تنها در یک زمینه شاخص بوده اند اما حضرت علی(ع) در همه ابعاد الگویی مثال زدنی هستند که می توانند برای بشریت اسوه شوند.

داریوش ارجمند بیان کرد: مولای متقیان در پرهیزگاری، دینداری، ایمان راسخ، عبادت، سخاوت، قضاوت، اخلاق سرآمد بود و امروز با مطالعه نهج البلاغه می توان درس همسرداری، فرزند داری، مدیریت، قضاوت، سربازی، نظامی گری را آموخت و در زندگی بکار بست.

در کنار شور حسینی باید شعور حسینی داشت

این بازیگر مطرح سینما و تلویزیون اضافه کرد:حسین(ع) چراغ راه هدایت انسانهاست اماباید در کنار شور حسینی لازم است شعور حسینی داشت تا با درک درست از زندگی سالار شهیدان و مولای متقیان در مسیر نهضت حسینی گام برداشت.

این هنرمند پیشکسوت یادآورشد: در حالی که مولای متقیان همواره آخرت را یادآوری می کند اما بسیاری از مردم حتی بزرگان ما آخرت را فراموش کرده اند و باید بپذیریم تا قیامت را باور نکنیم چیزی درست نمی شود.

وی از کمک خیرین به بازسازی عتبات عالیات تقدیر کرد و اظهارداشت: کمک به بازسازی و اجرای طرح توسعه حرمین در عتبات عالیات توسط خیرین کاری ماندگار است که نصیب شیعیان و دوستداران حضرت شده است.

ارجمند اضافه کرد: مشارکت در بازسازی عتبات عالیات برگ سبزی است برای آخرت و آنها که در این راه گام برمی دارند سعادت دنیا و آخرت خود را تضمین کرده اند.

در این مراسم کمک خیرین به بازسازی عتبات عالیات جمع آوری شد که علیرضا کشاورز رئیس اتاق بازرگانی قزوین مبلغ ۵۰۰ میلیون تومان از سوی واحدهای صنعتی، درخشان از خیرین نیکوکار سنگ فرش صحن خیمه گاه تا تل زینبیه با سنگ مرمر به مساحت ۲۵۰۰ مترمربع، افتخاری از نیکوکاران استان اهداء دو هزار مترمربع زمین در شهرستان آوج برای بازسازی عتبات را متقبل شدند.