دبیر جشنواره مقاومت در گفتگوی اختصاصی با هنردستان:
خزاعی: مدیران، پژوهشگران را مخل فعالیت خود می‌دانند!

خزاعی: مدیران، پژوهشگران را مخل فعالیت خود می‌دانند!Reviewed by مصطفی زبرجد on Dec 27Rating:

هنردستان: پژوهشکده ها و پژوهشگران ما سالهاست به انزوا رفته اند. به هزاران دلیل اعم از مشکلات مالی، مدیران دوست نداشته اند پژوهشگران در کنار آنان قرار گیرند و احساس می کردند پژوهش مخل فعالیت آنهاست.

هنردستان: مصطفی زبرجد/ محمد خزاعی؛ دبیر جشنواره مقاومت در خصوص میزان و کیفیت نیروی انسانی برای برپایی این چشنواره گفت: در حال حاضر تنها 10 نفر اعم از دبیرخانه، روابط عمومی، مالی، منشی و خودم مشغول کار و برنامه ریزی ها هستیم. به دلیل مشکلات مالی که معمولا نزدیک به جشنواره اتفاق می افتد یک ماه قبل از جشنواره از افراد برای هر بخش به عنوان نیرو دعوت به همکاری می کنیم و زیر ساخت ها و کارها در حال حاضر با تعداد محدود انجام می شود و تا کنون در حال برنامه ریزی بودیم. 13901224000221_PhotoA

وی افزود: از این به بعد وارد ساختار جشنواره مقاومت و بحث اجرایی آن می شویم. چشم انداز بسیار مثبت به برگزاری جشنواره دارم و اگر خدا بخواهد جشنواره امسال پربار خواهد بود.

خزاعی در خصوص فقدان پژوهش در سینما به ویژه در خصوص فیلم های ارزشی با محوریت مقاومت و انقلاب اسلامی اظهار کرد: در حقیقت پژوهشکده ها و پژوهشگران ما سالهاست به انزوا رفته اند. به هزاران دلیل اعم از مشکلات مالی، مدیران دوست نداشته اند پژوهشگران در کنار آنان قرار گیرند، احساس می کردند پژوهش مخل فعالیت آنهاست.

دبیر جشنواره مقاومت ادامه داد: ما در همه موضوعات اعم از سیاست، اقتصاد، سینما با فقدان پژوهش روبرو هستیم. این پژوهش است که می تواند راهبردی برای آینده داشته باشد، پژوهش می تواند چراغ هدایت ما باشد که در آینده برای ما چه اتفاقی قرار است بیفتد و چه برنامه هایی ما باید در آینده داشته باشیم. متاسفانه نگاه جدی به پژوهشگران نمی شود و بودجه کافی برای این امر اختصاص داده نمی شود در حالی که پژوهش است که می تواند برنامه های آینده ما رو تدوین کند.

خزاعی در خصوص افرادی که به اصطلاح کم کارند بیان کرد: نیاز به آدم های پیگیر ، جدی و بی ادعا در فرهنگ داریم. حاج قاسم سلیمانی نمونه این آدمهاست و سالیان سال در حال مبارزه و فعالیت است و بسیاری ایشان را نمی شناختند و از فعالیت گسترده او آگاه نبودند.

تهیه کننده «قلاده‏ های طلا» اظهار کرد: ما نیاز به آدم های با باور داریم که براساس باور و تلاش به خواسته شان برسند. آدم هایی که به دنبال بی نامی و هل دادن جریان فرهنگی باشند و آدم های جدید که مستمر در این زمینه فعالیت کنند و یک انقلابی را در این زمینه به وجود بیاورند که حوزه فرهنگی ما بتواند منسجم تر، بهتر و کارآمدتر فعالیت کند.

خزاعی گفت: قطعا رویش هایی در راه است. اتفاقات بسیار خوبی افتاده و از کنار رویش ها نمی توانیم به سادگی بگذریم. جوانان علاقمند، با ارده، متدین و قوی در حال ورود به عرصه فرهنگ هستند. این رویش ها زمینه ساز آینده ای نزدیک در 10 سال بعد است. ما باید چهره ها و رویش های جدید داشته باشیم چون در آینده حرفهای مهم تری قرار است در عرصه جهانی بزنیم.

۰ دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

19 − پانزده =

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?