«خسوف» از سرگذشت یک تعزیه خوان روایت می کند

«خسوف» از سرگذشت یک تعزیه خوان روایت می کندReviewed by Khademi on Oct 10Rating:

هنردستان: از روز یکشنبه ۲۵ مهرماه نمایش «خسوف» به نویسندگی ابوالفضل حاج‌علی‌خانی و کارگردانی شقایق فتحی و ابوالفضل حاج‌علی‌خانی سرگذشت یک تعزیه خوان را روایت می کند.

به گزارش  هنردستان؛ مایش «خسوف» به نویسندگی ابوالفضل حاج‌علی‌خانی و کارگردانی شقایق فتحی و ابوالفضل حاج‌علی‌خانی که از روز یکشنبه ۲۵ مهرماه در تماشاخانه «سنگلج» به صحنه می رود، زندگی یک اشقیاخوان معروف را روایت می کند که از کودکی نزد پدر تعزیه خوانی کرده است.

خسوف

در خلاصه داستان این نمایش آمده است: حشمت عسگری که هم اینک معلم بازخرید آموزش و پرورش است از کودکی نزد پدرش تعزیه خوانی می کرده و و بعد از سال ها نسخه نویسی چیره دست و اشقیاخوانی بنام شده است. در مقطعی از زندگی او دچار شک و تردید می شود و همین مقدمه مخاطرات عجیبی است که سرنوشتی متفاوتی را برای او رقم می زند.

در نمایش «خسوف» با توجه به زمان های موازی در روایت اثر از تکنیک مولتی مدیا استفاده می شود که در کنار استفاده از مولفه های اجرایی تعزیه، مخاطب شکل متفاوتی از اینگونه نمایش‌ها را مشاهده می کند. در این نمایش ابوالفضل حاج‌علی‌خانی، شقایق فتحی، بهروز سروعلیشاهی، افشین غیاثی و سعید دولتی ایفای نقش می کنند.

نمایش «خسوف» از روز یکشنبه ۲۵ مهرماه در تماشاخانه «سنگلج» به نشانی پایین تر از میدان حسن آباد، ضلع جنوبی پارک شهر، خیابان بهشت هر روز به غیر از شنبه ها راس ساعت ۱۹ به صحنه می رود.

منبع: خبرگزاری مهر

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?