گفتگوی اختصاصی هنردستان با کوشان حداد از اعضای گروه موسیقایی اشکان کوشان
خلاقیت یک تغییر کوچک نیست بلکه خلق یک کار جدید است!

خلاقیت یک تغییر کوچک نیست بلکه خلق یک کار جدید است!Reviewed by هنردستان on Jan 8Rating: 4.5اشکان کوشان نام گروه دونفره موسیقی الکترونیکی است که چندین سال با سبک موسیقی تکنو و هاوس در بین عموم مردم شناخته شده است. کوشان حداد یکی از اعضای این گروه به صورت مستقل نیز با خوانندگان تراز اول موسیقایی همکاری های زیادی را انجام داده و تا به امروز کارهای به یاد ماندی زیادی را منتشر کرده است.

هنردستان: اشکان کوشان نام گروه دونفره موسیقی الکترونیکی است که چندین سال با سبک موسیقی تکنو و هاوس در بین عموم مردم شناخته شده است.

کوشان حداد یکی از اعضای این گروه به صورت مستقل نیز با خوانندگان تراز اول موسیقایی همکاری های زیادی را انجام داده و تا به امروز کارهای به یاد ماندی زیادی را منتشر کرده است.

به سراغ وی رفتیم، گفتگویی را ترتیب دادیم تا بدانیم این روز های خود را چگونه می گذراند که در ادامه شرح این گفتمان را می خوانید:

کوشان حداد یکی از دو عضو گروه الکترونیک اشکان و کوشان که به نوعی پدیدآورنده سبک تکنو و هاوس در ایران بودند. کمی در رابطه با گذشته گروه و علل جدایی خودتان صحبت بفرمایید.

در واقع گروه دو نفره ما از هم جدا نشده بود بلکه مشغله کاری که گریبان گیر من و اشکان بود باعث شد تا کمتر به کار گروهی خودمان برسیم که از این رو شایعاتی مبنی بر جدایی گروه بر سر زبان ها افتاد.

گروه دو نفره ما جدا نشده و اصلا خبری از جدا شدن نیست و نبوده .

من به خاطر دارم وقتی اولین قطعات موسیقایی را که با اشکان شروع به ساختنش کردیم با توجه به اینکه کارها را در ایران ظبط می کردیم اما در خارج از ایران و کشور های همسایه طرفداران بیشتری را پیدا کردیم و نام اشکان کوشان شناخته تر شده شد.

اما با گذشت زمان و نشر بیشتر کارها مخاطبان خودمان را در ایران نیز پیدا کردیم.

چندی پیش هم قطعه ای با عنوان (وایت) شروعی دوباره برای کارهای گروه دونفره اشکان کوشان بود که منتشر شد و با استقبال خوبی هم از طرفداران مواجه شد.

به نظر شما موسیقی الکترونیک در چه وضعیتی قرار دارد؟ و با توجه به پیشرفت روز به روز این ژانر موسیقی در دنیا تا چه حد در ایران شاهد به روز رسانی آن هستیم؟

موسیقی الکترونیک در ایران وضعیت مناسبی دارد و به بهترین شکل عرضه می شود.

اما نکته ای که پیشرفت را از این موسیقی می گیرد عدم ریسک خوانندگان تراز اول جامعه هنری است که با توجه به فکر و ایده چندین ساله و گوش مخاطبان موسیقی ایرانی کمتر حاضر به قبول ریسک و تجربه سبک های تازه موسیقی می شوند.

در این میان تنظیم کنندگان نیز مقصر نیستند چون وظیفه یک تنظیم کننده تنها پرورش یک ایده است و جریانی که امروزه مسبب آن شده تا کارها شبیه به هم باشند گوش موسیقایی عام مردم جامعه است.

اشکان کوشان نیز در شروع کار هنری خودشان ریسک بزرگی را قبول کردند و حتی بنده به خاطرم هست در شروع فعالیت هنری خیلی از دوستان بنده سعی داشتند تا به من بگویند که مسیرمان همسو با گوش موسیقایی مردم نیست.

ولی ما به کارمان ایمان داشتیم و تنها منتظر پیشرفت این سبک هنری بودیم که خدا رو شکر جواب ریسکمان را به بهترین شکل گرفتیم.

در حال حاضر کار جدیدی را در دست انتشار دارید؟

بیشتر تمرکزمان بر روی کارهای جدید اشکان کوشان است.

اما جدا از آن کارهای اخیر بنده در آلبوم سیامک عباسی به انتشار رسید و همکاری من با فرزاد فرزین جدید ترین  کاری است که قرار است به زودی زود منتشر شود.

به فکر انتشار آلبوم با لیبل اشکان و کوشان نیستید؟

بله حتما چرا که نه؟

اما سعی هنری ما این اشت که مثل سابق کمی بیشتر به فکر مارکت های جهانی باشیم همانطور که پیشتر نیز این کار را می کردیم.

استفاده از لیبل اشکان و کوشان حتمی است.

فکر می کنید المان های لازم برای فعالیت یک تنظیم کننده در سطوح عالی چه چیز هایی است؟

یک تنظیم کننده ماهر باید انتقال حس خواننده به مخاطب و پرورش ایده ای که در ساخت موسیقی می گیرد یکی از دلایل عمده در تنظیم یک موسیقی خوب بداند.

خلاقیت در تنظیم موسیقی یکی از مهمترین المان ها ی ساخت موسیقی همه پسن است.

به نحوی که خلق یه ایده جدید در تنظیم موسیقی می تواند لذت شنیداری مردم را بالا ببرد.

اما این خلاقیت به تغییر های کوچک در طی تنظیم ختم نمی شود بلکه پروسه ای است سخت اما شدنی.

خلاقیت یک تغییر کوچک نیست بلکه خلق یک کار جدید است.

کلام آخر؟

خیلی ممنون از شما و سایت خوب  هنردستان.

گفت و گو از پویا عباسپور

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?