خوزستان، پذیرای جشنواره تئاتر سوره ماه

خوزستان، پذیرای جشنواره تئاتر سوره ماهReviewed by آزیتا لاجوردی on Aug 15Rating:
به گزارش هنردستان، در این جلسه كه با حضور علیرضا چرخابی؛ سرپرست حوزه هنری خوزستان، علی قربانی؛ مدیر مركز محافل و جشنواره های حوزه هنری، توحید معصومی؛ مسئول امور استان های مركز هنرهای نمایشی حوزه هنری، محمد زرویی؛ دبیر اجرایی جشنواره سراسری تئاتر سوره ماه، مجتبی آقاكوچك زاده؛ معاون فرهنگی و هنری حوزه هنری خوزستان و محمد غدیرزاده؛ مسئول واحد نمایش حوزه هنری خوزستان برگزار شد، امكانات اجرایی چهارمین جشنواره منطقه ای تئاتر سوره ماه كه از 15 تا 17 شهریورماه سال جاری در اهواز برگزار می گردد، مورد بررسی قرار گرفت.

بازدید از تالارهای مهتاب و آفتاب، امكان تجهیز و راه اندازی یك پلاتوی نمایش جهت جشنواره و بررسی امكانات سخت افزاری و اسكان و پذیرایی گروه ها و فعالیت های انجام شده، از دیگر مسائلی بود كه به آن پرداخته شد.

علیرضا چرخابی، سرپرست حوزه هنری خوزستان، با اشاره به ظرفیت و توانایی خوزستان برای برگزاری چنین رویداد هنری گفت: چندین سال است كه در خوزستان برگزاری چنین رویدادی را نداشته ایم ضرورت داشت تا تمهیدات لازم برای برگزاری چنین جشنواره ای فراهم گردد. لذا تمام سعی ما در حوزه هنری بر اصل مشاركت همه گروه ها و افراد در برگزاری این جشنواره منطقه ای است تا به نوعی شاهد فعالیت گروه های هنری در خوزستان به‌ویژه در زمینه هنر نمایش باشیم.

وی با اشاره به ظرفیت بالای هنرمندان هنر نمایشی در خوزستان و استقبال از این هنر در استان گفت: خوزستان به دلیل بهره مندی از چندصد هنرمند نمایشی و نیز مخاطبان و علاقه‌مندان فراوان به این هنر، یك استان مطرح در مقوله نمایش كشور است و كسب عناوین در جشنواره های قبل گواه این مطلب است. وی ضمن اعلام آمادگی كامل حوزه هنری خوزستان را برای برگزاری این رویداد هنری از دستگاه های اجرایی كه بتوانند در برگزاری با شكوه این جشنواره حامی هنرمندان هنر نمایش فرزندان خوزستان باشند در خواست مشاركت كرد.

در این نشست، علی قربانی مدیر مركز محافل و جشنواره های حوزه هنری با اشاره به ظرفیت و توانمندی استان خوزستان در هنر نمایشی گفت: این ظرفیت ها باعث رضایت از وضعیت موجود است و اطمینان داریم كه شاهد برگزاری یك جشنواره خوب در این استان باشیم. وی ضمن رضایت از تمهیدات انجام شده و امكانات موجود گفت: با وجود هنرمندان پیش‌كسوت و مجریان خوبی كه در این زمینه در استان فعالیت دارند مطمئن هستیم كه امور اجرایی به بهترین شكل انجام خواهد گرفت.

گفتنی است، چهارمین جشنواره منطفه ایی تئاتر سوره ماه با حضور استان های منطقه 3 كشور (ایلام، بوشهر، فارس، اصفهان، مركزی، شیراز، یاسوج، قم، لرستان و خوزستان) برگزار می شود.

موضوع آثار ارسالی به دبیرخانه جشنواره حول محور ارزش های دینی، انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، خانواده الگوی ایرانی، ادبیات كهن اسلامی و ایرانی و چشم انداز ایران 1404 خواهد بود.

۰ دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

2 + 15 =

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?