دبیر انجمن خوشنویسان سازمان بسیج هنرمندان:
خوشنویسی ملموس‌ترین هنر دفاع مقدس است

خوشنویسی ملموس‌ترین هنر دفاع مقدس استReviewed by آزیتا لاجوردی on Jan 12Rating:

هنردستان: کنگره شهدای هنرمند در واقع، تکریم از سرمایه‌های معنوی کشور محسوب می‌شود.

به گزارش هنردستان استاد فرید سرمست دبیر انجمن خوشنویسان سازمان بسیج هنرمندان در گفتگویی با بیان این مطلب افزود: متاسفانه شاهد دوری هنر خوشنویسی امروز از بعد فرهنگی و عرفانی آن هستیم که دلیل اصلی آن تفرقه افتادن بین اهالی خوشنویسی کشور و گرایشات جناحی و دسته‌بندی‌های نادرست خوشنویسان است که در برخی موارد با منیت‌ها و خودخواهی‌ها به این صورت در آمده است.

وی ادامه داد: امیدوارم که دیدار با خانواده شهدا و برگزاری کنگره شهدای هنرمند بتواند تاثیری مثبت و معنوی در جامعه هنری بویژه خوشنویسی به وجود آورد که در ادامه باعث همدلی و یکپارچگی بین آن‌ها شود.

دبیر انجمن خوشنویسان سازمان بسیج هنرمندان خاطرنشان ساخت: خوشنویسی یک هنر درونی و عرفانی است که بدون معنویت روح خود را از دست می‌دهد و خانواده‌های شهدا با آن صفای باطن و سادگی در ایجاد این فضا بسیار موثرند. از طرفی خانواده‌های شهدا پس از دوری از سال‌های دفاع مقدس به نوعی نادیده گرفته شده و به فراموشی سپرده شدند.

وی تصریح کرد: همدلی جامعه خوشنویسی یکی از برکات دیدار با خانواده‌های شهداست.

این هنرمند معتقد است خوشنویسی نسبت به سایر هنرها ارتباط مستقیم و بهتری با رزمندگان می‌گرفت. ضمن اینکه خوشنویس سعی می‌کند علاوه به زیبایی خط به محتوای چیزی که می‌نویسد نیز توجه و از جملاتی با معانی ارزشمند و والا استفاده کند که جملات قصار بزرگان، آیات قرانی و احادیث و روایات از آن جمله اند. برای همین به جرات می‌توان گفت خوشنویسی ملموس‌ترین هنر دفاع مقدس است.

شایان ذکر است کنگره سراسری 2000 شهید هنرمند در پنج رشته هنری شامل: سینما، تئاتر، هنرهای تجسمی، موسیقی و شعر و ادبیات اواخر دی‌ماه سال‌جاری توسط سازمان بسیج مستضعفین، سازمان بسیج هنرمندان با مشارکت و تعامل سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، حوزه هنری، خانه هنرمندان ایران، مرکز بسیج سازمان صدا و سیما و بنیاد فرهنگی روایت به دبیری محمد خزاعی در تهران برگزار می‌شود.

۰ دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

دوازده + 12 =

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?