داستان تابستانی جلیل سامان در «نفس»/ تغییر در لیست بازیگران

داستان تابستانی جلیل سامان در «نفس»/ تغییر در لیست بازیگرانReviewed by آزیتا لاجوردی on Jun 19Rating:

هنردستان: سریال «نفس» به نویسندگی و کارگردانی جلیل سامان قرار بود تا در چهار فصل ضبط شود، اما به دلایلی این اتفاق نیفتاد و در حال حاضر نویسنده قصه‌ها را بر اساس تابستان نوشته و گروه تولید نیز «نفس» را در فصل تابستان مقابل دوربین برده‌اند

به گزارش هنردستان به نقل از فارس؛ سریال «نفس» به نویسندگی و کارگردانی جلیل سامان و تهیه کنندگی احمد کاشانچی اینروزها مراحل تولید خود را می‌گذراند.

جلیل سامان

این سریال تاکنون با حضور بازیگرانی چون: مسعود رایگان، ژاله صامتی، علیرضا کمالی نژاد و تعدادی از بازیگرانی در خانه‌ای حوالی خیابان وصال که منزل پدر نام دارد، مقابل دوربین رفته است و قرار است تا تمامی سکانس‌ها در این لوکیشن ضبط شده و بعد از آن گروه تولید به لوکیشن دیگری نقل مکان کنند.

فقط شخصیتی که هدایت هاشمی آن را ایفا می‌کند،‌ برگرفته از همان شخصیت سید حسن در سریال «پروانه» است و غیر از این بازیگر هیچکدام از بازیگران «نفس» ادامه شخصیت‌های سریال‌های پیشین جلیل سامان را بازی نمی‌کنند.

تغییراتی در اجرای این سریال صورت گرفته است که به تغییر فصل‌ها برمی‌گردد، چراکه از ابتدا قرار بر این بوده تا «نفس» در چهار فصل ضبط شود، اما به دلایلی این اتفاق نیفتاد و در حال حاضر نویسنده تمام قصه‌ها را بر اساس تابستان نوشته و گروه تولید نیز «نفس» را در فصل تابستان مقابل دوربین برده‌اند.

بیش از نیمی از لوکیشن‌های این سریال، لوکیشن‌های خارجی هستند و حدود 40 درصد را لوکیشن‌های داخلی تشکیل می‌دهند.

به گزارش هنردستان، اواخر سال گذشته جلیل سامان از توقف سریال «نفس» به دلایل مالی و کمبود بودجه خبر داد. جلیل سامان با ساخت مجموعه نفس، سه‌گانه خود را در ژانر سریال‌های عاشقانه در فضای انقلاب اسلامی تکمیل می‌کند.این سریال در 26 قسمت ساخته می‎شود و داستان آن درباره جوانی پر شر و شور است که در بحبوحه وقایع انقلاب رازی در زندگی‌اش فاش می‌شود. او برای رسیدن به حقیقت حوادث پیچیده‌ای را پشت سرمی‌گذارد. سرانجام انتخابی دشوار سرنوشت وی را رقم می‌زند.

«نفس» دومین همکاری جلیل سامان با سیداحمد کاشانچی است.

بازیگران این سریال عبارتند از مسعود رایگان، ژاله صامتی، علیرضا کمالی، بهناز جعفری، قربان نجفی، هادی عامل هاشمی، شهاب شادابی، احسان امانی، آتوسا راستی، با معرفی ساناز سعیدی و با حضور هدایت هاشمی، خسرو شهناز و رامین راستاد.

فهرست کامل عوامل «نفس» عبارتند از مدیر تولید: رضا نصیری نیا، مدیر برنامه ریزی و دستیار اول کارگردان:علیرضا صالحی، مدیر تصویربرداری: سیروس عبدلی، طراح صحنه و لباس بابک کریمی، طراح گریم: مهرداد میرکیانی، مدیر صدابرداری:جواد مقدس، مسئول جلوه های ویژه رایانه ای: هادی اسلامی، گروه کارگردانی؛ برنامه ریز: اشکان سپهر، دستیار کارگردان: جعفر رجبی، منشی صحنه: آزاده جهانبخش، دستیار برنامه ریز: پریسا زیبا، گروه تحقیق و نگارش: شبنم عالی مقام، نرگس رستمی، صادق خوشحال، گروه تصویر؛ دستیار اول محمدجواد عربی، دستیاران: سعید گودرزی، رضا دهدار، کیوان محمدی نژاد، محمود کر، گروه صحنه و لباس؛  دستیار اول میثم علی اکبر، دستیار طراح لباس: ندا حسین پور، دستیاران: حامد اصلانی، محمد پورشریف، گروه چهره پردازی؛  مجری گریم آقایان: خلیل نظری، مجری گریم بانوان:لیلا پرهیزگار، دستیار گریم: نوید میرکیانی، گروه صدا؛  صدابردار: علی ظهوری، گروه تولید؛ مدیر تدارکات: حمید پرهیز، دستیار تولید: مرتضی پیرهادی، دستیاران: سعید مهتاب، تایماز گودرزی، مرتضی شکری، سالار آخوندان، ترابری:نامنی، طوسی، خسروآبادی، عکاس حسن شجاعی، دستیار: علی شکری، مدیر روابط عمومی: مریم عرفانیان.

مجری طرح این سریال موسسه فرهنگی هنری تندیس فیلم ملک است و در گروه فیلم و سریال شبکه سه سیما تهیه می‌شود

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?