ماهنامه داستان همشهری برگزار می‌کند
«داستان تهران» از احمدرضا احمدی تجلیل می‌کند

«داستان تهران» از احمدرضا احمدی تجلیل می‌کندReviewed by آزیتا لاجوردی on Dec 19Rating:

هنردستان: در مراسم اختتامیه جایزه «داستان تهران» از احمدرضا احمدی، شاعر و نویسنده پیشکسوت ایرانی تجلیل می‌شود.

قلب+احمدرضا+احمدی+نامنظم+می‌تپد

به گزارش هنردستان در این مراسم با هدف تجلیل از تلاش‌های احمدرضا احمدی در زمینه‌ پا‌سداشت شهر تهران در شعرها و داستان‌های او، آیین بزرگداشتی برای این نویسنده و شاعر ​برپا خواهد شد.

احمدرضا احمدی متولد سال 1319 در کرمان است. او از سال ۱۳۴۹ تا زمان بازنشستگی یعنی سال ۱۳۷۳ در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مشغول به کار بود که  تدوین ردیف موسیقی ایرانی، آوازهای محمدرضا شجریان، شعرخوانی و ضبط صدای شاعران مهم (نیما یوشیج، احمد شاملو، نادر نادرپور، فروغ فرخزاد، یدالله رؤیایی، نصرت رحمانی و…) از جمله فعالیت‌های او در کانون بوده است. احمدی از بیست سالگی به سرودن شعر پرداخت و نخستین مجموعه شعرش را با عنوان «طرح» در سال ۱۳۴۰ منتشر کرد که مورد توجه بسیاری از شاعران و منتقدان دهه ۴۰ قرار گرفت. او همچنین آثاری در ادبیات کودک و نوجوان دارد.

«روزی برای تو خواهم گفت»، «چای درغروب جمعه روی میز سرد می‌شود»، «ساعت 10 صبح بود»، «عزیز من»، «یک منظومه‌ دیریاب در برف و باران یافت شد»، «عاشقی بود که صبحگاه دیر به مسافرخانه آمده بود»، «از نگاه تو زیر آسمان لاجوردی»، «ویرانه‌های دل را به باد می‌سپارم»، «لکه‌ای از عمر بر دیوار بود»، «قافیه در باد گم می‌شود»، «هزار پله به دریا مانده ‌است»، «نثرهای یومیه»، «ما روی زمین هستیم»، «من فقط سفیدی اسب را گریستم»، «وقت خوب مصائب»، «روزنامه‌ شیشه‌ای»، «طرح»، «روی دریا فقط یک قایق کاغذی مانده است»، «دفتر‌های واپسین»، «زنی در کنار ویترین‌ها» و «خواب و خواب و خواب خوابی نیست» از جمله مجموعه‌ها‌ی شعر هستند.

دومین جایزه «داستان تهران» را ماهنامه داستان همشهری برگزار می‌کند و و سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، برج میلاد، معاونت حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران، دانشگاه تهران ​و شهرداری منطقه ۱۲همکاران برگزاری این جشنواره هستند.

۰ دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

13 − سه =

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?