در نشستی خبری؛
داوران جایزه استادمحمد معرفی شدند

داوران جایزه استادمحمد معرفی شدندReviewed by آزیتا لاجوردی on Nov 1Rating:
هنردستان: هیأت مدیره بنیاد زنده‌یاد محمود استادمحمد روز یکشنبه ۱۰ آبان‌ماه و در جمع خبرنگاران، اعضای هیات داوران اولین جایزه ادبیات نمایشی بنیاد استادمحمد را معرفی کرد.

به گزارش هنردستان در این نشست که با حضور مانا استادمحمد، پرستو گلستانی، سعید طباطبایی و جواد عاطفه در سالن کنفرانس مجموعه تئاتر شهر برگزار شد، برنامه‌های در نظر گرفته شده برای برگزاری اولین دوره جایزه ادبیات نمایشی بنیاد زنده‌یاد محمود استادمحمد اعلام شد.

نویسندگان سینما و تئاتر عهده‌دار ارزیابی آثار

سعید طباطبایی دبیر اولین دوره جایزه ادبیات نمایشی بنیاد استادمحمد با اشاره به روند انتشار فراخوان و تعداد آثار ارسال شده به دبیرخانه این جایزه، اظهار کرد: از مجموعه آثار بررسی شده، ۱۰ اثر صلاحیت شرکت در جایزه را داشتند و داوری و ارزیابی این آثار بر عهده فرهاد توحیدی، مجید قیصری، رویا نونهالی، اصغر همت، محمد امیریاراحمدی و حسین کیانی است.

وی ادامه داد: تا پیش از روز برگزاری مراسم جایزه ادبیات نمایشی بنیاد محمود استادمحمد در روز ۵ دی‌ماه در تالار مولوی، از طریق رسانه‌ها در ابتدا ۷ اثر انتخاب شده از میان ۱۰ اثر داوری نهایی معرفی می‌شوند و در مرحله دوم از میان این ۷ اثر، ۳ اثر برتر معرفی خواهند شد و در روز اهدای جایزه نیز اثر برگزیده معرفی می‌شود.

بخش زنده‌یاد محمود استادمحمد در سمپوزیوم طراحی صحنه و لباس دانشگاه هنر و معماری

جواد عاطفه عضو هیأت مدیره بنیاد استادمحمد و دبیر علمی سمپوزیوم طراحی صحنه و لباس دانشگاه هنر و معماری نیز در این نشست، متذکر شد: نسل جوان ما نگاهی توریستی به گذشتگان دارند. همه آن‌ها محمود استادمحمد را دوست دارند ولی آثاری از او را نخوانده‌اند. هدف ما با در نظر گرفتن بخش زنده‌یاد محمود استادمحمد در این سمپوزیوم، درگیر کردن نسل جوان با نمایشنامه‌های زنده‌یاد استادمحمد است.

وی توضیح داد: در این بخش از سمپوزیوم، دانشجویان برگرفته از آثار زنده‌یاد محمود استادمحمد آثار خود را در زمینه طراحی صحنه و لباس تئاتر ارائه می‌دهند.

خوانش سه نمایشنامه از زنده‌یاد محمود استادمحمد

پرستو گلستانی یکی دیگر از اعضای هیأت مدیره بنیاد محمود استادمحمد نیز با اشاره به برنامه ریزی انجام شده برای خوانش ۳ نمایشنامه از زنده‌یاد استادمحمد تا پیش از برگزاری مراسم اهدای جایزه ادبیات نمایشی این بنیاد، اظهار کرد: یکی از این آثار، نمایشنامه «عکس یادگاری» است که زمانی قرار بود با کارگردانی زنده‌یاد محمود استادمحمد اجرا شود و من هم در آن اجرا حضور داشته باشم، اما این اجرا میسر نشد از این رو قصد دارم این نمایشنامه را در تالار مولوی خوانش کنم.

وی ادامه داد: روزبه حسینی و احسان فلاحت‌پیشه نیز هنرمندانی هستند که قرار است نمایشنامه‌های «دیوان تئاترال» و «شب بیست و یکم» را خوانش کنند.

این بازیگر و کارگردان تئاتر با اشاره به برگزاری این جلسات نمایشنامه‌خوانی در آذرماه سال جاری، یادآور شد: البته اگر هنرمندان و کارگردان‌های دیگری هم هستند که نسبت به نمایشنامه‌خوانی آثار زنده‌یاد محمود استادمحمد تمایل دارند، می‌توانند پیشنهاد خود را ارائه دهند و در این رپرتوآر نمایشنامه‌خوانی شرکت کنند.

۰ دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

18 − پانزده =

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?