دبیر جشنواره سما در گفتگوی اختصاصی با هنردستان:
دبیر جشنواره سما: هدفمان محتوایی است/ منتقد و کارگردان حکم مادرشوهر و عروس را دارند

دبیر جشنواره سما: هدفمان محتوایی است/ منتقد و کارگردان حکم مادرشوهر و عروس را دارندReviewed by مصطفی زبرجد on Dec 13Rating:

هنردستان: به دنبال محتوایی شدن جشنواره سما و تخصصی تر شدن آن با موضوع فیلم کوتاه برای مخاطب با هدف سبک زندگی ایرانی و اسلامی هستیم.

هنردستان: مصطفی زبرجد/ دبیر جشنواره سما  در خصوص جشنواره امسال گفت: ما بیشتر در نگاه محتوایی جشنواره سما ورود پیدا می‏ کنیم و قصد داریم روی منابع و جریان محتوایی بیشتر انرژی بگذاریم. در دستور کار ما این است که جشنواره به سمت تخصصی تر شدن با موضوع فیلم کوتاه و همیشگیِ مورد نیازِ مخاطب که سبک زندگی ایرانی و اسلامی است رود.

مدیر موسسه آوینی در خصوص اهداف و برنامه‏ های این موسسه از قالب درونی به گسترده شدن در جامعه سینمایی، اظهار کرد: این موضوع زمانبر است اما ما تمام تلاش خود را می‏ کنیم که یک بازدهی از جریان فکری در حوزه تصویری کشور به وجود بیاید. وضعیت کنونی فرهنگ و هنر با دهه گذشته واقعا متفاوت شده است و دهه شگفت انگیزی را در این حوزه شاهدیم که از آن جمله ورود فیلم کوتاه سازان و مستندسازان با نگاه ارزشمند به عرصه تولید است.

مجتبی امینی در ادامه تاکید کرد: برنامه و ماموریت ما نگاه به فیلم اولی‏ ها و پرورش آنهاست. هر فیلمی که در مجموعه آوینی تولید می‏ شود فیلم اولی است چرا که نگاه ما به تربیت و کادرسازی است.

بازیگر «دلشکسته» در خصوص سینمای ایران بیان کرد: اوضاع سینمای ایران از لحاظ فرم و تکنیک رو به پیشرفت است و نسل امروز که وارد سینما شده حرفهای زیادی برای گفتن دارد که نسل‏‌های گذشته با آن خداحافظی کرده‏ اند. فیلم اولی‏ ها و فیلمسازان جوان با قدرت وارد عرصه شده اند و من امیدوارم در فضای حاضر یک نگاه محتوایی جدید، با قدرت و جریان ساز به همراه نگاه تخصصی تکنیکال همراه باشد.

وی در خصوص تعامل منتقدان و کارگردانان گفت: وظیفه منتقدان نقد و وظیفه فیلمسازان شنیدن درست نقد است که باعث پیشرفت فیلمساز می‏ شود. هیچوقت بین منتقد و کارگردان تعامل برقرار نمی‏ شود و این دو تا ابدالدهر حکم مادرشوهر و عروس را دارند.

امینی گفت: اگر نقد نباشد فیلمساز به رخوت و پوچی می‏ رسد و در واقع نقد به سینما و فیلمسازی کمک می‏ کند.

۰ دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

بیست + یازده =

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?