در پردیس سینمایی چارسو اتفاق افتاد؛
درخواست حمایت کارگردان «دره ستارگان» تا جشن تولد شهرداد

درخواست حمایت کارگردان «دره ستارگان» تا جشن تولد شهردادReviewed by مصطفی زبرجد on May 27Rating:

هنردستان: شب گذشته اکران فیلم «دره ستارگان» با موضوع زندگی شهرداد روحانی آهنگساز و رهبر ارکستر کشورمان در پردیس سینمایی چارسو برگزار شد که علاوه بر درخواست حمایت از زبان کارگردان این اثر جشن تولد شهرداد روحانی نیز برگزار شد.

هنردستان: مراسم رونمایی از مستند «دره ستارگان» با نگاهی به زندگی و موسیقی شهرداد روحانی در پردیس چارسو با حضور هنرمندان , اهالی رسانه برگزار شد.

شهرداد

در ابتدا الهام قره خانی یکی از کارگردانان این فیلم گفت: من در این سال ها چیزهای فراوانی از اساتید بزرگی مانند روحانی در وادی هنر یاد گرفتم و به نظرم هنر همیشه حرف خود را در ابعاد مختلف می زند و موفق خواهد بود.

وی در ادامه گفت: صحبتی با منتقدان این فیلم دارم و به آن ها می گویم که برای ساخت آن از بیت المال پولی خرج نشده نقد مقرضانه ننویسید و بگذارید جوان ها راحت تر در این عرصه قدم بگذارند.

وی ادامه داد: برای این فیلم حدود 4 سال وقت گذاشتیم و در این فرآیند با سختی های زیادی در اشکال مختلف روبرو شدیم اما در نهایت برای ما لذت بخش بود.

این کارگردان عنوان کرد: استاد روحانی همیشه حرف خوبی می زند او می گوید همیشه برای مردم کار انجام می دهم و من نیز می گویم این فیلم را برای مردم ساخته ام.

وی اظهار داشت:  ما هیچ وقت موزه های انسانی نداریم که از آن ها حفاظت کنیم باید قدر هنرمندان بزرگی مانند روحانی که همیشه در خدمت کشورش بوده و در اقصی نقاط دنیا افتخارآفرین شده است بدانیم. در نهایت از استاد روحانی که اجازه داد سند زندگی اش را بسازم تشکر می کنم.

مهراوه

در ادامه سید امیر پروین حسینی تهیه کننده در خصوص عمل همکاری با این مستند گفت: استاد روحانی را به واسطه کارهایی که در خارج از ایران می سازد به خوبی می شناسم ایشان در آن جا بیشتر شناخته شده هستند و من به او افتخار می کنم.

وی افزود: بخشی از زندگی استاد در این مستند وجود ندارد و این به خاطر فروتنی ایشان است که تمایل نداشتند آن بخش در فیلم باشد.

پروین حسینی عنوان کرد: استاد روحانی در تمام ابعاد زندگی هنری اش موفق بوده که این باعث افتخار است.

شهرداد روحانی در ادامه برنامه بیان کرد: کارگردانان و تهیه کننده فیلم برای این مستند زحمات زیادی کشیدند زمانی که فیلم را شروع کردیم  موهای من سفید نبود اما الان شاهد موهای سفید من هستیم.

وی افزود: بهترین اتفاق ممکن این است که فیلم را ببینید و در مورد آن قضاوت کنیم خود من هم این نکته را ندیده ام و تمایل دارم آن را مشاهده کنم .

ستارگان

در ادامه برنامه شهرداد روحانی قطعه ای با پیانو به نام برفراز آسمان ها نواخت و گفت: زمانی که 18 سال داشتم آن را ساختم که در فیلم «بر فراز آسمانها» با بازی فردین استفاده شد.

در بخش دیگری از برنامه اساتید و هنرمندان حاضر در مراسم مورد تشویق قرار گرفتند و کیک تولدی به مناسبت 62 سالگی شهرداد روحانی به مراسم آورده شد.

در این بخش از برنامه استاد پورتراب قطعه تولد را با کمک شهرداد روحانی نواخت و بعد از آن شمع کیک توسط روحانی خاموش و هنرمندان عکس یادگاری گرفتند.

در این مراسم محمد حسین فرحبخش. اکرم محمدی. داریوش اسدزاده. بهرام عظیمی. آزیتا حاجیان، مهراوه شریفی نیا، بابک نوری، مهدی میامی و مونا برزویی حضور داشتند.

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?