در پی توقف اجرای یک نمایش مطرح شد:
«درنگ» تماشاچی نداشت

«درنگ» تماشاچی نداشتReviewed by آزیتا لاجوردی on Jun 18Rating:

هنردستان: مدیر تولید نمایش «درنگ» کم بودن تماشاچی و جلوگیری از ضرر مالی بیشتر را دلیل متوقف کردن اجرای این اثر عنوان کرد.

به گزارش هنردستان به نقل از ایسنا؛ ایمان یزدی با اشاره به اینکه به نمایندگی از تهیه‌کننده نمایش «درنگ» (میثم خدامی) مطالب خود را مطرح می‌کند، بیان کرد: این نمایش که چند شب از اجرای آن هنوز باقی مانده بود به دلیل اینکه تماشاگر خیلی کمی داشت متوقف شد.

وی با اشاره به اینکه به عنوان آخرین نفر و به درخواست تهیه‌کننده به این گروه نمایشی پیوسته بود، افزود: وقتی همکاری من با گروه نمایش «درنگ» آغاز شد قرارداد سالن (حافظ)،‌ قرارداد کارگردان بسته شده و وارد تولید شده بودیم که البته همان ابتدا به آقای خدامی گفتم با توجه به هزینه بالای پروژه اتفاق خوشایندی در انتظار گروه نیست.

درنگ

مدیر تولید نمایش «درنگ» با بیان اینکه برای جذب مخاطب در تئاتر یکسری فاکتورهای بیرونی نیاز است،‌ گفت: در کنار این موضوع فاکتورهای درونی هم احتیاج است مثل یک کارگردان حرفه‌ای تئاتر که در این نمایش کارگردان اولین تجریه کارکردانی خود را پشت سر می‌گذاشت.

او اضافه کرد: ما در 10 اجرای اول حدود 30 میلیون تومان هزینه کردیم و درصورت ادامه اجرا هم باید 20 میلیون دیگر هزینه می‌کردیم که با توجه به تعداد خیلی کم تماشاگر و برای جلوگیری از ضرر مالی بیشتر کار متوقف شد.

یزدی همچنین گفت:‌ برای تعداد تماشاگران نمایش و نیز دستمزدهای پرداخت شده اسناد کافی وجود دارد ضن اینکه با هیچ کدام از قراردادهای عوامل گروه مشکل نداریم چون عددها واضح است و اگر هم رقمی بیشتر پرداخت شده باید از همان ابتدا به ان دقت می‌شد، به همین دلیل اینکه گفته می‌شود، نمی‌خواهند دستمزدها را پرداخت کنند غیرمستند است.

به گزارش هنردستان، نمایش «درنگ» به کارگردانی آرش پورمحک مدتی قبل در تالار «حافظ» اجرای خود را آغاز کرد، اما پس از 8 شب اجرا، شامگاه 25 خرداد ماه به کار خود پایان داد.

روابط عمومی و مشاور رسانه‌ای این نمایش چهارشنبه 26 خرداد ماه دلایل توقف این نمایش را اینگونه اعلام کرد که “نمایش ” درنگ ” که از اولین روز اجرای خود با بحران‌های زیاد درون گروهی همراه بود، روز سه‌شنبه 25 خرداد به درخواست تهیه‌کننده به دلیل سواستفاده از وی، عدم شفافیت و صداقت کارگردان متوقف شد.”

اما کارگردان نمایش «درنگ» با تأیید توقف اجرا گفت: آنچه درباره عدم صداقت من به عنوان کارگردان برای متوقف کردن نمایش مطرح شده است، صحت ندارد و تهیه‌کننده نمایش «درنگ» به تعهدات مالی خود با اعضای گروه عمل نکرده و اقدام ایشان برای توقف اجرا به نوعی فرار از این ماجراست.

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?