نویسنده و تاریخ‌دان مطرح آمریکایی درگذشت

نویسنده و تاریخ‌دان مطرح آمریکایی درگذشتReviewed by Khademi on Jul 13Rating:

هنردستان: «ویلیام اچ. مک‌نیل» نویسنده و تاریخ‌دان برنده جوایز بین‌المللی که در جهان چهره‌ای شناخته‌شده بود، در سن ۹۸ سالگی درگذشت.

به گزارش هنردستان؛ «نیویورک تایمز» نوشت: «ویلیام اچ. مک‌نیل» استاد دانشگاه و نویسنده کتاب‌های تاریخی که با آثارش دریچه‌ای نو به سوی تاریخ جهان گشود، در کانکتیکات آمریکا از دنیا رفت.

ویلیام اچ. مک‌نیل

این شخصیت کانادایی – آمریکایی ۱۰ سال برای نگارش کتاب «برآمدن غرب: تاریخ جامعه‌ بشری» وقت صرف کرد. این کتاب در زمان انتشار به فروش بالایی دست پیدا کرد و نویسنده‌اش را به جایزه بخش تاریخی و زندگی‌نامه‌ای کتاب ملی آمریکا رساند.

او طی چهار دهه فعالیت در حوزه تدریس تاریخ در دانشگاه شیکاگو و نویسندگی، بیش از ۲۰ کتاب نوشت. پروفسور «مک‌نیل» در سال ۲۰۰۹ مدال انسانیت را دریافت کرد.

«ویلیام مک‌نیل» متولد ۳۱ اکتبر سال ۱۹۱۷ در ونکوور بود. زمانی که ۱۰ ساله بود، خانواده‌اش به تورنتو نقل مکان کردند و سپس راهی شیکاگو شدند. «مک‌نیل» سال ۱۹۳۸ از دانشگاه شیکاگو فارغ‌التحصیل شد، جایی که در آن سردبیری روزنامه دانشجویی را بر عهده داشت. او از سال ۱۹۴۷ تا ۱۹۸۷ که بازنشسته شد، ‌به عنوان استاد رشته تاریخ در این دانشگاه فعالیت داشت.

«طاعون‌ها و مردم»، «به دنبال قدرت»، «زندگی آرنولد توینبی»، «با هم بودن در طول زمان»، «پایان تاریخ و آخرین انسان» و «شبکه انسانی: دید پرنده‌ای به تاریخ جهان» از جمله دیگر آثار این تاریخدان و نویسنده سرشناس هستند.

منبع: ایسنا

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?