در نیمه دوم سال بازهم شاهد فیلمسوزی هستیم؟

در نیمه دوم سال بازهم شاهد فیلمسوزی هستیم؟Reviewed by Khademi on Oct 22Rating:

هنردستان: در سالهای متمادی، نیمه دوم سال با پدیده فیلم‌سوزی مواجه می‌شویم در این برهه از زمان باید دید شورای صنفی نمایش چه تدبیری برای رونق سینما در نیمه دوم سال می‌اندیشد؟

به گزارش  هنردستان؛  نیمه اول سال نسبت به سال گذشته تعداد فیلم  بیشتری اکران شد براساس آمار در شش ماه اول سال 94 اکران شد در این فرصت توانست در برخی از ماه ها فروشی سه برابری نسبت به سال گذشته را تجربه کنیم  اما نکته حایز اهمیت این که  امسال در این فرصت  باقی مانده نیمه دوم سال هم فیلم ها می توانند آمار فروش را نسبت به سال گذشته جابه جا کنند؟

سینما

فیلم هایی که امکان فروش بهتری برای نیمه دوم سال رقم می زنند فیلم های  «سلام بمبئی» (قربان محمد پور) و  «خوب بد جلف» (پیمان قاسم خانی) است که البته سرمایه گذار این فیلم محمد امامی است که دستگیر شده، «هفت ماهگی» (هاتف علیمردانی) هم توانایی جذب مخاطب را خواهد داشت که هنوز زمانی برای اکران آن در نظر گرفته نشده است.  فیلم های  سینمایی «یتیم خانه ایران» (ابوالقاسم طالبی) و «نفس» (نرگس آبیار) با توجه به موضوع و محتوای آن اگر در زمان مناسب اکران شود می تواند خانواده ها را با خود همراه کند.

اما فیلم هایی چون «مالاریا» (پرویز شهبازی)، «وارونگی« (بهنام بهزادی) با اینکه در جشنواره های مختلف حاضر شدند و جوایزی را از آن خود کردند شاید نتوانند مخاطب را آن گونه توقع می رود با خود همراه کنند. شهبازی در اکران فیلم سینمایی «دربند» توانست در جذب مخاطب موفقیت خوبی کسب کند اما کارشناسان معتقدند «مالاریا» آنگونه که شایسته است نمی تواند با مخاطب همراه شود.

فیلم های  «برادرم خسرو» با بازی شهاب حسینی، «به دنیا آمدن» با بازی هدایت هاشمی و موضوع خوبی که دنبال می کند  می توانند  مخاطب را با خود همراه کنند اما نزدیک به 50 فیلم به نمایش در نیامده و در صف اکران باقی مانده است و از این تعداد چند فیلم امکان نمایش تا قبل از جشنواره فیلم فجر را خواهند داشت. اگر تدبیر درستی صورت نگیرد بیم این می رود که با پدیده فیلم سوزی در اکران دوم سال و افت فروش فیلم ها باشیم .

اکران های آزاد و بدون ضابطه در فصل دوم سوم آسیب زیادی به سینمای ایران وارد می کند و تعداد اکران فیلم ها همچنین مدت زمان کوتاه نمایش آن یک نوع سردرگمی در مخاطب ایجاد می کند باید ببینیم امسال باتغییر آئین نامه شورای صنفی نمایش و تجربه چند ساله افت فروش فیلم ها و پدیده فیلمسوزی در این برهه از زمان باید دید شورای صنفی نمایش که متشکل از تهیه کنندگان، کارگردانان، سینماداران و کارشناسان این عرصه است می توانند با برنامه ریزی درست و نیمه دوم سال را هم مدیریت کنند تا شاهد فیلمسوزی نبوده و در این فصل که برخی آن را فصل سرد سینما می شناسند با رونق همراه کنیم.

منبع: خبرگزاری فارس 

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?