در خانه هنرمندان؛
دوره های مردم‌شناسی موسیقی برگزار می‌شود

دوره های مردم‌شناسی موسیقی برگزار می‌شودReviewed by آزیتا لاجوردی on Oct 27Rating:

هنردستان: دوره های پیشرفته مردم شناسی موسیقی و اتنوموزیکولوژی با هدف فراهم آوردن دانش مطالعه روی فرهنگ های موسیقایی در خانه هنرمندان ایران برگزار می شود.

به گزارش هنردستان کارگاه های آموزشی «مردم شناسی موسیقی و اتنوموزیکولوژی» با هدف فراهم آوردن دانش مطالعه شهروندان روی فرهنگ های موسیقایی از هفتم آبان ماه به سرپرستی محمدرضا آزاده فر در خانه هنرمندان ایران برگزار می شود.

نسبت موسیقی و سایر هنرها، تحلیل شعر و موسیقی، تحلیل زبان و موسیقی، موسیقی و باورهای مذهبی و اعتقادی، موسیقی و سیاست، سازشناسی اندام‌واره‌ای، موسیقی، جادو و درمان، آوانگاری، تجزیه و تحلیل، اتنوموزیکولوژی کاربردی، کامپیوتر و اتنوموزیکولوژی، ره‌یافت‌های کلی و مرور دوره رئوس موضوعاتی است که در دورۀ پیشرفتۀ مردم‌شناسی موسیقی مورد بررسی قرار می‌گیرند.

در توضیح این کارگاه های آموزشی آمده است: «نشست‌های تخصصی در رشته‌های مختلف ضامن توسعۀ پایدار فرهنگی در کشور است. ضمن اینکه مردم‌شناسی موسیقی از جمله موضوعاتی است که ضمن فراهم آوردن دانش مطالعه بر روی فرهنگ‌های موسیقی اقوام و ملل، دریچه‌ای مطمئن به سوی شناخت هرچه بهتر فرهنگ غنی اقوام ایرانی فراهم می‌آورد.

مردم‌شناسی موسیقی، مطالعۀ موسیقی مردم در بستر زندگی جمعی با درنظر گرفتن ویژگی‌های فردی آن‌هاست. نه تنها موسیقی بیان مشترک بین انسان‌ها در بی‌شمار فرهنگ‌های کرۀ زمین است، بلکه عاملی ا‌ست که با مطالعۀ آن می‌توان به درون منویات، جهان‌بینی و باورهای هر قوم و قبیله‌ای نفوذ کرد. تکثر انواع متنوع موسیقی در دنیا نیز تحت تأثیر مستقیم گوناگونی جوامع است.»

دورۀ پیشرفتۀ مردم‌شناسی موسیقی و اتنوموزیکولوژی از هفتم آبان ماه روزهای پنج‌شنبه ساعت ۱۴ تا ۱۶ در تالار استاد امیرخانی خانۀ هنرمندان ایران برگزار می‌شود

۰ دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

چهارده − 5 =

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?