دو مستند با موضوع نقاشی در سالن «سینماحقیقت» به نمایش در می آید

دو مستند با موضوع نقاشی در سالن «سینماحقیقت» به نمایش در می آیدReviewed by Khademi on Aug 27Rating:

هنردستان: یکشنبه ۷ شهریور دو فیلم مستند با موضوع نقاشی و نقاشان در سالن «سینماحقیقت» مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی به نمایش درمی‌آید.

به گزارش هنردستان؛ «نقش خولی» به کارگردانی مهدی خواجه حسینی و «سلطان محمد نقاش» به کارگردانی وحید نامی حسینی عنوان دو فیلم مستندی است که عصر فردا، ۷ شهریور در سالن سینماحقیقت روی پرده رفته و با حضور همایون امامی مستندساز و منتقد مهمان و ناصر صفاریان کارشناس- مجری نقد و بررسی خواهد شد.

سینما حقیقت

مستند «نقش خولی» در مدت زمان ۳۰ دقیقه به بررسی سبک‌های ابداعی و فانتزی «خولی» استاد صادق تبریزی می پردازد و شیوه‌های پرداخت و نمایش شخصیت «خولی» در نقاشی قهوه خانه ای را به نمایش می گذارد.

«سلطان محمد نقاش» نیز مستندی درباره زندگی و آثار یکی از بزرگ‌ترین و تاثیرگذارترین نقاشان تاریخ هنر ایران است. سلطان محمد نقاش که بنیانگذار مکتب نگارگری تبریز دوم  است و در دوره اوج شکوفایی نگارگری صفویان در کتابخانه تبریز، مسبب تهیه شاهنامه شاه طهماسبی، خمسه نظامی و دیوان حافظ سام میرزا بوده است. مدت زمان این فیلم نیز ۳۰ دقیقه است.

علاقمندان برای تماشای این دو فیلم مستند و شرکت در جلسه نقد و بررسی آن می توانند از ساعت ۱۷ عصر یکشنبه (۷ شهریورماه) به سالن «سینماحقیقت» واقع در خیابان سهروردی شمالی، میدان شهید قندی، شماره ۱۵، مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی مراجعه کنند. شرکت در این برنامه برای عموم آزاد است.

منبع: خبرگزاری مهر

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?