دکور چوبی ضریح جدید حضرت عباس(ع) نصب شد

دکور چوبی ضریح جدید حضرت عباس(ع) نصب شدReviewed by مصطفی زبرجد on Dec 23Rating:
هنردستان: دکور چوبی داخلی ضریح جدید حضرت عباس علیه‌السلام با طرح ها و نقش‌های بسیار زیبا بر روی این ضریح نصب شد.
به گزارش هنردستان به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ دکور چوبی داخلی ضریح جدید حضرت عباس علیه السلام با طرح ها و نقشهای بسیار زیبا بر ر وی این ضریح نصب شد. این دکورها بدست هنرمندان درودگر عراقی ساخته شده و سازه چوبی و محل درزهای موجود را می پوشاند. عملیات نصب دکور داخلی این ضریح به موازات نصب سایر قطعات در جریان بوده و پیشرفت بسیار خوبی تاکنون داشته است.3935462_918
این دکورهای چوبی 4 سانتی متر ضخامت، 110 سانتی متر ارتفاع و 30 سانتی متر عرض در پائین ترین قسمت داشته و با حرکت به سمت بالا قطعه ای مثلثی شکل به آن افزوده می‌شود. این بخش مثلثی در قاعده خود به نوار کتیبه بالائی متصل بوده و از پائین به ستون فوق الذکر منتهی می‌شود. این قسمت 128 سانتی متر عرض و 220 سانتی متر ارتفاع دارد. در میان هر یک از این قطعات قسمتی دایره ای تعبیه شده و در درون آن عبارت “یا قمر بنی هاشم” نقش بسته است.
لازم به ذکر است در ساخت این قطعات از چوب ساج برمه و در ساخت کف و منبت کاری ها از چوب انواع درخت مثل بلوط سفید، کنجد و غیره استفاده شده است. در ساخت این ضریح از هیچگونه رنگ مصنوعی استفاده نشده و از رنگ طبیعی چوب درختانی از قبیل ساج، بلوط، نارنج و گردو جهت تامین رنگهای زرد، سبز، بنفش، سیاه و غیره استفاده شده است.
۰ دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

هفده + 16 =

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?