دیدار اعضای جشنواره یاس با امام جمعه رامسر/اعلام 11 فیلم مسابقه سینمای جهان

دیدار اعضای جشنواره یاس با امام جمعه رامسر/اعلام 11 فیلم مسابقه سینمای جهانReviewed by مصطفی زبرجد on Sep 29Rating:

اعضای هیات انتخاب مسابقه جهان متشکل از فرشته طائرپور، امید روحانی و محمدمهدی یادگاری با ارزیابی 125 فیلم رسیده به این مسابقه 11 فیلم را برای رقابت در مرحله نهایی انتخاب کردند.

همچنین اعضای ستاد اجرایی سومین جشنواره بین المللی فیلم ویدیویی یاس در رامسر با امام جمعه این شهر حجت الاسلام سید جلیل مرتضوی دیدار و گفتگو کردند.images2

رقابت 11 فیلم در مسابقه جهان جشنواره یاس

آثار راه يافته به مرحله نهايي مسابقه جهان به شرح ذیل است:
«كتاب انتقام» به كارگرداني جرج کاسینلو از اسپانيا
«جك» به كارگرداني ادوارد برگر از آلمان
« زندگي بي‌جان » به كارگرداني اوبرتو پاسولینی از انگلستان
« هيچ وقت دير نيست » به كارگرداني جیاکومو کمپیوتی از ايتاليا
«خانه شوم » به كارگرداني کن کوک از سنگاپور
«دو زن » به كارگرداني ورا گلاگلوا ، تولید مشترک فرانسه، لتونی و روسیه
« كيك تابه‌اي هاي موزي و بچه‌هاي شفته‌پلو » به كارگرداني دان ولدهوریزن ازهلند
«آنتوان چخوف» به كارگرداني رنه فرت از فرانسه
«بازگشت به ميدان » به كارگرداني کیلیان ریدهوف از كشور آلمان
«حبيب آقا » به کارگردانی محمد حمزه ای از ایران

« پريدن از ارتفاع كم » به کارگردانی حامد رجبی از ایران ، 11 فیلمی هستند که در مرحله نهایی مسابقه جهان ، سومین جشنواره بین المللی فیلم ویدیویی یاس به رقابت می‌پردازند.

در این دوره از جشنواره فیلم یاس بخش مسابقه بین الملل شامل مسابقه جهان و مسابقه چشم انداز آسیا است که مسابقه چشم انداز آسیا برای اولین بار است که در این بخش از جشنواره گنجانده شده است. با پایان مهلت فراخوان بخش مسابقه بین الملل در مجموع 163 اثر ویدیویی به دبیرخانه جشنواره ارسال شد که 125 اثر به مسابقه جهان و 38 اثر به مسابقه چشم انداز آسیا تعلق دارد.

سومین جشنواره بین‌المللی فیلم ویدیویی یاس به دبیری حسین مسافرآستانه از یازدهم مهر ماه به مدت یک هفته در شهرهای رامسر، تنکابن و چالوس برگزار می‌شود.

دیدار اعضای ستاد اجرایی جشنواره یاس با امام جمعه رامسر

اعضای ستاد اجرایی این جشنواره که به منظور نظارت و هماهنگی درخصوص برنامه سومین جشنواره بین المللی فیلم ویدیویی یاس در رامسر به سر می برند شب گذشته با امام جمعه رامسر دیدار و گفت‌وگو کردند. دراین دیدار که اعضای ستاد برگزاری، حسین مسافرآستانه دبیر جشنواره ، مهدی سجودی مشاور استاندار و جمعی از مدیران و مسئولین شهر حضور داشتند، پیرامون نقش و جایگاه هنر سینما_ویدیو در جامعه و تاثیرات مثبت آن بر خانواده ها گفت‌وگو شد و از آقای مسافر به جهت پرداختن به موضوعات دینی و مذهبی در آثار تولیدی موسسه همچون” نغمه های محمدی”، “مجموعه آیین هم آوایی”، “نوای آشنا” تقدیر و تشکر به عمل آمد.

سومین جشنواره بین المللی فیلم ویدیویی یاس به منظور تشویق فیلم سازان و تقدیر از سازندگانی که مبادرت به تولید آثاری با مضامین اسلامی و ملی کرده‌اند و در صددند تا عالی‌ترین‌ مفاهیم انسانی را در قالبی هنرمندانه کشف و بیان کنند، از تاریخ 11 تا 16 مهرماه سال جاری در استان مازندران و به دبیری حسین مسافر آستانه برگزار می شود.

۰ دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

یازده + ده =

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?