دیزنی به لطف «جنگ ستارگان» برای اولین بار ۲ میلیاردی شد

دیزنی به لطف «جنگ ستارگان» برای اولین بار ۲ میلیاردی شدReviewed by آزیتا لاجوردی on Dec 28Rating:
هنردستان: کمپانی دیزنی به مدد فروش برق‌آسای «جنگ ستارگان» توانست در سال ۲۰۱۵ به باشگاه ۲ میلیاردی‌ها ملحق شود.
1950488

به گزارش هنردستان به نقل از ورایتی، «جنگ ستارگان: نیرو بیدار می‌شود» هفتمین فیلم  از مجموعه «جنگ ستارگان» با فروش برق‌آسایش موجب شد تا دیزنی برای نخستین بار در تاریخ، بتواند در سال ۲۰۱۵ از مرز فروش ۲ میلیارد دلار در بازار داخلی آمریکا بگذرد.

رکورد داخلی دیزنی متعلق به سال ۲۰۱۳ با فروشی یک میلیارد و ۷۱۹ میلیون دلار بود که به مدد اکران «آیرون من ۳» ممکن شده بود.

«نیرو بیدار می‌شود» با ثبت رکود فروش ۴۹.۳ میلیون دلار در روز کریسمس در آمریکا، پرفروش‌ترین روز برای سینما در تاریخ آمریکا را رقم زد.

این در حالی است که این فیلم دیروز یکشنبه از مرز فروش پرفروش‌ترین فیلم دیزنی در بازار آمریکا یعنی «انتقام جویان: عصر اولتران» با فروش ۴۵۹ میلیون دلار فروش، عبور کرد.

تاکنون انیمیشن «بیرون درون» دومین فیلم پرفروش دیزنی در بازار آمریکا بود که ۳۵۶ میلیون دلار را ثبت کرده بود و بعد «سیندرلا» با فروش ۲۰۱ میلیون دلار جای داشت.

با این حال دیزنی از نظر فروش داخلی اولین کمپانی سال نیست و یونیورسال موفق شد تا پیش از این با رسیدن به مرز ۲.۴ میلیارد دلار، جایگاه پرفروش‌ترین کمپانی سال را به خود اختصاص بدهد. این کمپانی به لطف فروش «دنیای ژوراسیک» و کسب ۶۵۲.۷ میلیون دلار در بازار داخلی و «خشمگین۷» با فروش ۳۵۳ میلیون دلار و «مینیون‌ها» با فروش ۳۳۶ میلیون دلار، از این مرز عبور کند.

«نیرو بیدار می‌شود» در روز کریسمس در بازار جهانی ۲۷.۵ میلیون دلار فروش کرد. این در حالی بود که سینماهای بریتانیا در این روز بسته بودند.

۰ دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

ده + شانزده =

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?