کارگردان فیلم های محیط زیست عنوان کرد:
دیگر نمی توانم فیلمی با موضوع محیط زیست بسازم/ مسئولین بی توجهند

دیگر نمی توانم فیلمی با موضوع محیط زیست بسازم/ مسئولین بی توجهندReviewed by مصطفی زبرجد on May 16Rating:

هنردستان: من سه فیلم توانستم کار کنم که بدون حمایت جایی بود و در ادامه با این وضعیت دیگر نمی توانم فیلمی با این موضوعات بسازم مگر این که مسئولین فیلمسازان این عرصه را حمایت کنند.

هنردستان: خسرو معصومی کارگردان سینما و تلویزیون درباره حمایت از موضوعات محیط زیست در سینما گفت: مسئولین از جمله خانم ابتکار از بچه هایی که در عرصه ساخت فیلمها با موضوع فضای سبز فعالیت دارند دعوت کنند، از آن ها طرح بخواهند و در صورت خوب بودن طرح ها از آن ها حمایت کنند.

IMG_92624t

وی افزود: فیلم ها با موضوع طبیعت در بازار فروش در فهرست فیلم های هنری قرار می گیرند یعنی فیلم هایی نیستند که بتوانند بفروشند اما ما یک چاشنی به آن اضافه می کنیم که مخاطب یا تماشاگر علاقمند شده و موضوعاتی در مورد تخریب جنگل را ببیند که نمونه آن «رسم عاشق کشی» است. هر چند با وجود طراحی این موضوعات حمایتی وجود ندارد.

معصومی درباره علت حمایت نشدن فیلم هایی که به محیط زیست می پردازند اظهار کرد: بی توجهی دلیل این مسئله است البته وقتی خانم ابتکار هستند توجه می شود اما وقتی مسئولیت ندارند توجهی نمی شود که نمونه آن هشت سال دوره ریاست جمهوری سابق بود که اصلا توجهی به محیط زیست نشد و دغدغه هیچ کس هم نبود.

کارگردان «پر پرواز» درباره نقش فیلمنامه در تولید فیلم هایی با موضوع محیط زیست بیان کرد: من مخالف فیلم نامه نویسی گروهی نیستم حتی دوستان می توانند طرح دهند و ما روی آن کار کنیم اما موضوعی که در سینما قرار است اکران شود باید برای مخاطب جذابیت داشته باشد.

وی ادامه داد: «رسم عاشق کشی»  با 75 میلیون، «جایی در دوردست» با 115 میلیون و «باد در علفزار می پیچد» را با 135 میلیون ساختم اما در حال حاضر هزینه تولید یک فیلم با چنین موضوعاتی 1 میلیارد است بنابراین حمایت نیاز است.

معصومی در پایان گفت: برای موفقیت سینما در موضوع محیط زیست همه چیز به کارگردان یا سینما بر نمی گردد، من سه فیلم توانستم کار کنم که بدون حمایت جایی بود و در ادامه با این وضعیت دیگر نمی توانم فیلمی با این موضوعات بسازم مگر این که مسئولین ما را حمایت کنند.

 

 

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?