رادیو تهران ویژه‌های رمضان را اعلام کرد

رادیو تهران ویژه‌های رمضان را اعلام کردReviewed by آزیتا لاجوردی on May 31Rating:

هنردستان: شبکه رادیویی تهران ویژه برنامه هایی برای ماه رمضان تدارک دیده است و رادیو ایران هم با ویژه برنامه «قرار بی قراران» به شهدای مدافع حرم می پردازد.

به گزارش هنردستان به نقل از مهر؛  سیر تاریخی قیام ۱۵ خرداد، از زمینه های شکل گیری تا انقلاب اسلامی در ویژه برنامه «از بغض تا فریاد» از شبکه رادیویی تهران تحلیل و بررسی می شود. «از بغض تا فریاد» شنبه از ساعت ۹ با حضور رحیم نیکبخت، پژوهشگر تاریخ معاصر ایران پخش خواهد شد.

در ویژه برنامه «عقیق» با محمد تقی علایی، شاعر و مدیحه سرا‌ی انقلاب اسلامی و اهل بیت(ع) درباره خاطراتش از ماجرای ۱۵ خرداد ۴۲ گفتگو شده است.

بخش مسابقه در حوزه های احکام، واژه شناسی، شهرستان های تهران، تهران شناسی، شخصیت شناسی و اطلاعات عمومی طراحی شده است که علاقه مندان به شرکت در مسابقه ۱۵ خرداد می توانند از طریق شماره پیامکی شبکه رادیویی تهران ۳۰۰۰۰۹۴ در این مسابقه شرکت کنند.

ماه رمضان

 موضوع بازتاب ملی و جهانی قیام ۱۵ خرداد از مباحثی است که حجت الاسلام والمسلمین احمدرضا شیروانی تحلیل و بررسی می کند.

بخش های کتاب شناسی با معرفی آثاری که در حوزه قیام ۱۵ خرداد به چاپ رسیده و مقالاتی که درباره واقعه ۱۵ خرداد نگارش شده است بخش هایی از این ویژه برنامه هستند که به تهیه کنندگی ساناز باقری اجرای فاطمه نصرآبادی و مجتبی حیدری از ساعت ۱۷:۳۰ از موج اف. ام ردیف ۹۴ مگاهرتز پخش خواهد شد.

ویژه برنامه «گذری در تهران» با اجرای آلبرت کچوئی روایت های تاریخی از گذرها و کوچه های قدیمی است، شرح اتفاقات مسجد جامع و بازار تهران که از ساعت ۱۷:۱۵ تقدیم مخاطبان می شود. میثم کطائیان تهیه کنندگی و زهرا افشارنژاد گزارشگری این برنامه را برعهده دارند.

مستند «سایه روشن» این بار وقایع سال ۴۲ را از زبان افرادی که در قیام ۱۵ خرداد شرکت داشتند، بیان می کند. این ویژه برنامه کاری از گروه مدیریت و برنامه ریزی شهری است که از ساعت ۱۵ روی آنتن رادیو تهران می رود.

«ذره بین» از ساعت ۱۱ میزبان جواد کامور بخشایش، پژوهشگر و نویسنده قیام ۱۵ خرداد و یحیی آریا بخشایش، پژوهشگر دفتر انقلاب اسلامی است.

مخاطبان اشعار سروده شده درباره قيام ۱۵ خرداد را از ویژه برنامه «آوای نیمروز» خواهند شنید. این برنامه شنبه از ساعت ۱۱:۴۰ پخش خواهد شد.

نگاهی به شهدای مدافع حرم در رادیو

یدالله گودرزی مدیر گروه فرهنگ و اندیشه رادیو ایران با اعلام این خبر که هر سحر مستند یکی از شهدای مدافع حرم پخش می شود، گفت: با توجه به وقایع جهان اسلام و حوادث مختلفی که در برخی از کشورهای اسلامی در حال رویداد است به موضوع مدافعان حرم می پردازیم. هر سحر مستند یکی از شهدای مدافع حرم در ویژه برنامه «قرار بی قراران» پخش می شود.

گودرزی تصریح کرد: این مدافعان از کشورهای مختلف اسلامی همچون ایران، عراق و افغانستان هستند وگروه برنامه ساز به دیدار خانواده های آن شهدا می رود وضمن اهدای لوح تقدیر رادیو ایران که سپاس کوچکی است از حماسه های این شهدا با خانواده های آنها به گفتگو می پردازد و این شهدا را به مخاطبان رادیو ایران معرفی می کند.

مدیر گروه فرهنگ و اندیشه رادیو ایران با اشاره به اینکه برای اولین بار است که برای این برنامه سحری یک تیتراژ اختصاصی ساخته شده ادامه داد: با آهنگسازی امید رمضانی وخوانندگی مجتبی مصری ترانه ای با حال و هوای معنوی ماه مبارک رمضان برای ویژه برنامه «قرار بی قراران» ساخته شده است.

وی تاکید کرد: امسال  سعی کردیم روی موضوع دعا و قرآن متمرکز بشویم. دعای مجیر موضوع محوری ما خواهد بود که در ماه مبارک رمضان ۳۰ کلید واژه از آن دعا استخراج شده و الهامی کلید واژه ها را در ادبیات و عرفان ایرانی بررسی می کنند.

حجت الاسلام والمسلمین افتخاری و محمد نصرآبادی همچنین حجت الاسلام والمسلمین علی سرلک و باقری کارشناسان برنامه هستند که درباره فرازهایی از دعای مجیر صحبت می کند.

وی ادامه داد: از طرفی در هفته اول ماه مبارک رمضان موضوع مسئولیت پذیری در قرآن و روایات به صورت آیتم بررسی شده و با توجه به اینکه مسئولیت پذیری یکی از ویژگی های انسان مومن است به این موضوع مهم در زندگی امروز و زندگی شهروندی می پردازیم.

گودرزی با بیان اینکه رادیو ایران یک روز قبل از ماه مبارک رمضان به پیشواز این ماه عظیم می رود، گفت: تمام تلاش این گروه ساختن برنامه هایی دلنشین و متناسب با سحر و وقت های ماه مبارک رمضان است.

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?