مديرکل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري خوزستان از راه‌اندازي موزه صنايع دستي کشور در ساختمان يادمان دفاع مقدس در خرمشهر خبر داد.
راه اندازی موزه صنایع دستی در خوزستان

راه اندازی موزه صنایع دستی در خوزستانReviewed by لیلا فتح الله پور on Nov 19Rating:

هنردستان: مديرکل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري خوزستان از راه‌اندازي موزه صنايع دستي کشور در ساختمان يادمان دفاع مقدس در خرمشهر خبر داد.

خسرو نشان در گفت‌وگو با ايسنا، اظهار کرد: اگر عزيزاني که قول‌هايي در اين زمينه داده‌اند، به قول‌شان عملي کنند، ساختماني را که براي اين کار در نظر گرفته‌ايم، به موزه صنايع دستي کشور تبديل مي‌کنيم.

او ادامه داد: فکر نمي‌کنم در هيچ‌ کجاي ايران موزه صنايع دستي داشته باشيم. موزه فرش يا آبگينه داريم، اما مجموعه‌اي از صنايع دستي را که در قالب يک موزه جمع‌آوري شده باشد، کمتر سراغ دارم.

مديرکل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري خوزستان گفت: ما از مدت‌ها پيش در فکر راه‌اندازي موزه صنايع دستي در خوزستان بوده‌ايم و ساختماني هم در خرمشهر براي آن در نظر گرفته‌ايم که به‌عنوان يادمان دفاع مقدس ثبت ملي شده است.

نشان با بيان اين‌که براي اين کار طرح توجيهي نوشته‌ايم، گفت: سعي مي‌کنيم در خوزستان و در شهر خرمشهر موزه صنايع دستي را برپا کنيم. نامورمطلق – معاون صنايع دستي و هنرهاي سنتي کشور – نيز به ما قول مساعدت براي تامين اقلام موزه‌اي را داده است.

او افزود: ساختماني را که براي اين کار در نظر گرفته‌ايم، بايد از طريق منابع استاني آماده کنيم و در اين زمينه توافقاتي هم با سازمان منطقه آزاد اروند انجام داده‌ايم تا آن‌ها ما را در مرمت اين ساختمان ياري کنند.

مديرکل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري خوزستان بيان کرد: استان خوزستان در ايام نوروز و به واسطه منطقه آزاد اروند و مناطق جنگي ميزبان گردشگران بسياري از جمله راهيان نور است. همچنين اين استان در مسير زائران اربعين قرار دارد. بنابراين فرصت خوبي فراهم مي‌شود که گردشگران بتوانند از موزه صنايع دستي بازديد و با اين هنر صنعت آشنا شوند.

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?