راه یابی فیلم مستند «آتلان» به جشنواره «کوزوو»

راه یابی فیلم مستند «آتلان» به جشنواره «کوزوو»Reviewed by Khademi on Aug 16Rating:

هنردستان:فیلم مستند «آتلان» به کارگردانی معین کریم‌الدینی به بخش مسابقه جشنواره فیلم «کوزوو» راه یافت.

به گزارش هنردستان؛ نهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم «کوزوو» طی روزهای ۱۰ تا ۱۴ شهریور ۹۵ در کشور کوزوو برگزار می‌شود و فیلم مستند «آتلان» ساخته معین کریم‌الدینی در کنار حدود ۳۰ اثر مستند دیگر از کشورهای مختلف جهان، در بخش مسابقه بین‌الملل این جشنواره روی پرده خواهد رفت.

آنلاین

موضوع مستند «آتلان» درباره‌ی یک مربی پرورش اسب به نام «علی گوک‌نژاد» و «ایلحان» است؛ اسبی که قرار است مقام‌های زیادی نصیب خانواده‌ی آنها کند. علی قصد دارد با پولی که از جوایز ایلحان به دست می‌آورد ازدواج کند، اما در مسابقه‌ کورس همه‌چیز بر وفق مراد او پیش نمی‌رود! ایلحان در شرایط پیش‌بینی نشده‌ای قرار می‌گیرد و علی برای قهرمانی اسبش می‌جنگد…

فیلم مستند «آتلان» از موفق‌ترین آثار مستند سینمای ایران طی یک سال و نیم اخیر بوده و سیمرغ بلورین بهترین فیلم مستند جشنواره فیلم فجر، چهار جایزه از جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت، پنج جایزه از جشن مستند خانه سینما، جایزه بهترین فیلم مستند جشنواره بین‌المللی Rural Route نیویورک آمریکا و… را به دست آورده است. این فیلم در جشنواره‌های ایدفا (هلند)، زوریخ (سوئیس)، «سباستوپل»، «تیبورون»، «ماموت‌لیک» (آمریکا) و بخش ویژه «داک‌کورنر» جشنواره کن به نمایش درآمده و نامزد دریافت جایزه بهترین فیلم مستند بلند از نهمین دوره جوایز سینمایی «آسیا- پاسیفیک» استرالیا و هفدهمین دوره جایزه مستند شبکه TRT ترکیه هم بوده است.

عوامل ساخت این فیلم که در مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی تهیه شده است، عبارتند از نویسنده، کارگردان، تدوین‌گر و تهیه‌کننده: معین کریم‌الدینی، پژوهشگر: فاطمه سرافراز، مدیر تصویربرداری: سامان لطفیان، صدابردار: طاهر پیشوایی، طراحی و ترکیب صدا: مهرداد جلوخانی، موسیقی: آریا عظیمی‌نژاد.

منبع: خبرگزاری مهر

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?