عباس جهانبخش در گفت و گو با هنردستان عنوان کرد:
رایزنی برای حضور شهاب حسینی در «سفر تمساح»/ نیازمند همکاری کشتیرانی و بنیاد فارابی هستیم

رایزنی برای حضور شهاب حسینی در «سفر تمساح»/ نیازمند همکاری کشتیرانی و بنیاد فارابی هستیمReviewed by مصطفی زبرجد on Aug 27Rating:

هنردستان: انتخابم برای بازیگر اول مرد در «سفر تمساح» شهاب حسینی است. همکاری کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران با این پروژه اهمیت بسیار زیادی دارد و با توجه به لوکیشن های خارج از کشور و هزینه بالای آن امیدوارم بنیاد سینمایی فارابی ما را یاری کند.

هنردستان: عباس جهانبخش. تهیه کننده، کارگردان و بازیگر سینما در رابطه با ساخت فیلم سینمایی «سفر تمساح» گفت: هدفم از تولید این فیلم به عنوان پروژه عظیم و دغدغه من، تو دهنی زدن به آمریکای جهان خوار، رژیم صهیونیستی و دنیای غرب است.

این تهیه کننده سینما درباره نوع اثر و موضوع آن گفت: دفاع مقدس ژانر این اثر و موضوع آن در رابطه با انرژی هسته ای است و پاسخی به آنهاست که خود تا دندان مسلح به سلاح هسته‌ای و کشتار جمعی هستند و لیکن ما را مورد اتهام قرار می دهند. نگارش فیلمنامه نیز یک سال طول کشید.

IMAGE634644027795913775

جهانبخش درباره لوکیشن های «سفر تمساح» بیان کرد: این فیلم برون مرزی و دارای لوکیش های مختلف در کشورهای خارجی از جمله امارات، مالزی، سنگاپور و همچنین در ایران عزیز است.

وی در ادامه تاکید کرد: همکاری کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران با این پروژه اهمیت بسیار زیادی دارد و امیدواریم این نهاد که همواره در ساخت فیلم های هدفمند و در راستای اهداف والای نظام مقدس جمهوری اسلامی حضور موثر دارد این بار نیز ما را یاری نماید.

جهانبخش درباره مراحل تولید این اثر و اینکه تا چه میزان از آن پیش رفته اظهار کرد: در خواست صدور پروانه ساخت را تقدیم مدیریت کل سینما ی حرفه ای نموده‌ایم و از طرف وزارت ارشاد در خواست همکاری با این پروژه به سازمان انرژی هسته‌ای و همچنین کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در رابطه با تکمیل فیلم نامه، مسائل فنی و کارشناسی صادر شده است.

این بازیگر سینما ادامه داد: با توجه به این که «سفر تمساح» اثر بسیار سنگینی است باید کارگردان برجسته و کار بلد به کار گرفته شود بنابراین در حال رایزنی هستیم.

جهانبخش درباره پیش تولید و هزینه ساخت این اثر گفت: پیش تولید دوماه طول می کشد. این فیلم جز فیلم های فاخر است و با توجه به لوکیشن های خارج از کشور هزینه بسیار بالایی دارد که امیدوارم بنیاد سینمایی فارابی ما را یاری کند. تلاش می کنم «سفر تمساح» به جشنواره فجر برسد اما با توجه به سختی و سنگینی کار بعید می دانم این اتفاق بیفتد.

کارگردان «رهاتر از دریا» در خصوص بازیگران احتمالی این اثر عنوان کرد: انتخابم برای بازیگر اول مرد شهاب حسینی است البته حامد بهداد و دانیال حکیمی جزو گزینه هایم برای بازی در «سفر تمساح» هستند.

وی افزود: حضور سمانه جهانبخش در این فیلم قطعی است و علاوه بر بازیگران زن ایرانی از بازیگر زن ایرانی خارج نشین مایا آریانا که تحصیلات دانشگاهی خارج از کشور را در تئاتر دارد استفاده می‌کنیم.

جهانبخش در پایان گفت: تورج منصوری که سابقه همکاری با ایشان را در «بیا با من» از ایران تا هامبورگ آلمان و هلند و سودان داشته ام مدیر فیلمبرداری و صدابردار این اثر آرش برومند است. همچنین رحیم نداف به عنوان طراح گریم و مجید نخجیر وانی در این فیلم به عنوان عکاس حضور دارند.

عواملی که همکاریشان در «سفر تمساح» تا کنون قطعی شده است عبارتند از:
سمانه جهانبخش، مایا آریانا، هاوار قاسمی، علی عزیزی، محمد کامران، حمید رمضانی، آرش برومند

گفتنی است؛ عباس جهانبخش آثار سینمایی چون «عشق و مرگ»، «دادستان»، «بیا با من»، «چشم هایم برای تو»، «آرزوی بزرگ»، «مرد پنجم»، «رهاتر از دریا»، «دو نیمه سیب»، «دیدار در استانبول»، «عشق و مرگ»، «ساغر»، «زنگار»، «هرگز نگو خداحافظ» و فیلم های مستند «پرواز قوها»، «بر فراز آسمان»، «شب وستاره» و «گل های زیبا» را در کارنامه هنری خود دارد

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?