رتبه نخست جشنواره فیلم کوتاه استانبول به «کاچ» قرقیزستان رسید

رتبه نخست جشنواره فیلم کوتاه استانبول به «کاچ» قرقیزستان رسیدReviewed by Khademi on Oct 16Rating:

هنردستان: فیلم قرقیزی «کاچ» در جشنواره فیلم کوتاه و مستند «فرهنگ و نگاه ترکی» در «استانبول» جایگاه اول را به خود اختصاص داد.

به گزارش  هنردستان؛ «آرتیکپای سیوندوکاف» کارگردان فیلم «کاچ» به معنی (محل سکونت عشایری) جایزه مقام اول نخستین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های مستند و کوتاه کشورهای ترک‌زبان در استانبول را دریافت کرد.

کاج

در این فیلم زندگی قبیله‌ای عشایر قرقیزستان به نمایش درآمده است که چطور در کوه‌های بلند و سرد این کشور به پرورش و نگهداری از دام‌های خود مشغول هستند.

این فیلم که در فصل زمستان تهیه شده سختی کوچ‌نشینان را به خاطر احتمال خطر بهمن و سختی مهاجرت را به نمایش در آورده تا سبک زندگی عشایر سنتی را با تمدن پیوند دهند.

جایگاه دوم این جشنواره به فیلم «من حاکاس هستم» به کارگردانی «یوری کوراچکین» از روسیه اختصاص یافت و فیلم «شونو که در راه است» به کارگردانی «سالاوات یوزیف» از تاتارستان در جایگاه سوم قرار گرفت.

«صادق شیر نیاز» کارگردان معروف قرقیزستانی و نماینده حاضر در پارلمان کنونی این کشور در این جشنواره نیز جایزه فعال فرهنگی در بین کشورهای  ترک زبان را از آن خود کرد.

این نخستین جشواره بین‌المللی فیلم مستند و کوتاه کشورهای ترک زبان است که با حمایت انجمن جهان خبرنگاران در استانبول برگزار می‌شود.

منبع: خبرگزای فارس

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?