گفت و گو با خواننده موسیقی پاپ؛
رسول زاده: «اسب زخمی» را در اختتامیه به کیمیایی تقدیم می کنم/محدودیت و سلیقه در کنار زبان باعث دیده نشدن موسیقی است

رسول زاده: «اسب زخمی» را در اختتامیه به کیمیایی تقدیم می کنم/محدودیت و سلیقه در کنار زبان باعث دیده نشدن موسیقی استReviewed by مصطفی زبرجد on Mar 1Rating:

 هنردستان: به عنوان هنرمند عرصه شعر و نمایش خواستم با ایفای نقشی ارادتم را به سینمای ایران و مسعود کیمیایی اعلام کنم. بنابراین در اختتامیه قطعاتی را خواهم خواند که یکی از این قطعات با نام «اسب زخمی» به مسعود کیمیایی تقدیم می شود.

هنردستان: مصطفی زبرجد/ کامران رسول زاده در خصوص اختتامیه جشنواره کارگاه آزادفیلم و اجرای خود در این جشنواره گفت: جشنواره ها از این جهت که هنرمندان بین الملل فراخوان می شوند سطخ قابل توجهی در ارتقای سطح کیفی جامعه هنری دارد به ویژه در خصوص جشنواره مسعود کیمیایی که خود محور جشنواره و بانی آن هستند فکر می کنم او به عنوان اسطوره برای بسیاری از هنرمندان شناخته شده است و با توجه به حضور ایشان استقبال خوبی صورت گرفته و همه را شگفت زده کرده است.

 a (19)_1

این خواننده موسیقی پاپ افزود: من نیز به عنوان هنرمند عرصه شعر و نمایش خواستم با ایفای نقشی ارادتم را به سینمای ایران و مسعود کیمیایی اعلام کنم. بنابراین در اختتامیه قطعاتی را خواهم خواند که یکی از این قطعات با نام «اسب زخمی» به مسعود کیمیایی تقدیم می شود.

رسول زاده تصریح کرد: برداشت های اجتماعی از عشق، روابط عاشقانه در آمیخته با مسائل اجتماعی در این سالها بسیار برجسته بوده و من ارادتم را در حوزه موسیقی به ایشان اعلام می کنم و امیدوارم اجرای خوبی در حد و اندازه های این جشنواره داشته باشم.

وی در خصوص کار جدید خود عنوان کرد: مشغول آماده سازی یک آلبوم و یک سلسله کنسرت های ویژه در اوایل سال آینده هستم. همچنین در نیمه اول سال آینده هم مجموعه ترانه هایم از آثار جدیدم منتشر خواهد شد که دفتر دوم ترانه هایم در قالب یک کتاب با عنوان «جایی شبیه آخر تجریش دربندم» منتشر خواهد شد.

رسول زاده در خصوص موسیقی این روزها در کشور گفت: احساس می کنم موسیقی از عرصه های دیگر مسیر حرکتش بی نظم تر و جریانش کندتر است. موسیقی با توجه به محدودیت ها و سلیقه های مختلفی که در این عرصه برای تصمیم گیری وجود دارد نظام تاثیرگذار برایش شکل نگرفته است مثلا در سینما یک نگاه به سینمای جهان وجود دارد و فضا بازتر است، آثار برجسته داشته و استقبال هم وجود دارد. اولین محدودیت در موسیقی بعد از برخورد سلیقه ای، زبان فارسی است چون آن گونه که می خواهیم دیده نمی شویم اما با وجود این مسائل باز هم برخی آثار از دل هویت و فرهنگ ایرانی در جامعه جهانی دیده می شود و تاثیرگذاری دارد.

وی در پایان گفت: موسیقی نیازمند رسیدگی هایی است که برای دنیا می تواند حرف داشته باشد. در حال حاضر موسیقی ما دلچسب نیست و بر اساس مارکت دنیا اتفاق می افتد و خلاقیت کمی در عرصه موسیقی وجود دارد که باید تمرکز بر این عرصه وجود داشته باشد.

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?