رشد باکس آفیس روسیه

رشد باکس آفیس روسیهReviewed by Khademi on Aug 10Rating:

هنردستان: روسیه با وجود مشکلات اقتصادی شاهد رشد بازار سینما در نیمه اول سال ۲۰۱۶ بوده‌است.

به گزارش هنردستان؛ روسیه در نیمه نخست سال ۲۰۱۶، رشد حدود ۹ درصدی را در باکس آفیس خود تجربه کرده‌است.

 باکس آفیس روسیه

رشد باکس آفیس روسیه که موجب شد بازار فیلم این کشور فروشی ۲۹ میلیارد روبلی را تجربه کند (۴۱۳ میلیون دلار آمریکا) نشان دهنده این است که بازار سینما در برابر رکود اقتصادی مقاوم است. در همین سال سخت میزان سینماروها نیز حدود ۹ درصد افزایش یافت و ۱۱۲ میلیون بلیت فروخته شد.

برمبنای تحلیل پژوهشگران داخلی بازار روسیه، فیلم‌های خارجی به رشد خود در بازار سینمای روسیه ادامه دادند و بین ژانویه و ژوئن باکس آفیس فیلم‌های خارجی نیز رشدی ۹.۶ درصدی را تجربه کرد و ۲۳ میلیارد روبل(برابر ۳۲۷ میلیون دلار آمریکا) فروش را تجربه کرد. میزان سینماروهای این بخش نیز از ۷۸.۶ میلیون به ۸۸ میلیون نفر افزایش یافت.

فیلم «زوتوپیا» با فروش ۳۲ میلیون دلار، «ددپول» با ۲۶ میلیون دلار و «کتاب جنگل» با فروش ۲۰ میلیون‌دلار سه فیلم پرفروش بازار فیلم‌های خارجی در بازار فیلم روسیه بوده‌اند.

این در حالی است که باکس آفیس فیلم روسی در این مقطع زمانی نیز رشدی ۵.۱ درصدی را ثبت کرد و حدود ۶.۱ میلیارد روبل برابر با ۸۷ میلیون دلار آمریکا، فروش کرد. شمار مخاطبان این بخش نیز از ۲۴.۵ میلیون نفر به ۲۴.۷ میلیون نفر رسید.

بازار فیلم روسی در مقایسه با نیمه اول سال ۲۰۱۵ معادل  ۲۳ درصد کل بازار را دربرگرفت ، که سال پیش ۲۲ درصد بود.

موفقیت یک فیلم داخلی با عنون «خدمه پرواز» مسئول افزایش فروش بلیت و قیمت فروش بلیت شد و رشد بازار داخلی را رقم زد. این فیلم که با بودجه ۶۵۰ میلیون روبل ساخته شده بود فروشی ۱.۵ میلیارد روبلی برابر با ۲۳ میلیون دلاری را ثبت کرد و پس از «زوتوپیا» و «ددپول» سومین فیلم پرفروش درنیمه اول سال ۲۰۱۶ در بازار روسیه شد.

بالاترین بازار فروش روسیه ۱.۳۷ میلیارد دلار بود که سال ۲۰۱۳ به دست آمد.  

منبع: خبرگزاری مهر

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?