علی نصیریان در مراسم بزرگداشت خود در جشنواره سما:
رنگ و بوی هنر و هنرمند متکی به مردم است/ فرش قرمز و تجلیل حرف مفت است

رنگ و بوی هنر و هنرمند متکی به مردم است/ فرش قرمز و تجلیل حرف مفت استReviewed by مصطفی زبرجد on Apr 15Rating:

هنردستان: علی نصیریان در مراسم تجلیل خود گفت: اگر مردم نباشند ما و هنرمان رنگ و بویی نخواهیم داشت.

هنردستان: آيين تجليل علی نصیریان در مراسم دومين اختتاميه جشنواره فيلم كوتاه سما با موضوع سبک زندگی ایرانی و اسلامی در فرهنگسراي انديشه برگزار شد.

در ابتدای برنامه داریوش مودبیان اظهار کرد: افتخار این را دارم که 50 سال کنار نصیریان بودم. او لطف‌های زیادی به نسل ما کرد. امیدوارم ما نیز بتوانیم داشته هایمان را به نسل بعدی بدهیم و در کنار هم فعالیت هنری مستمری را داشته باشیم.
IMG_8648
پرویز شیخ طادی نیز بیان کرد: از همکاری نصیریان در پروژه «شکارچی شنبه» که در زمان خود با مشکلاتی در خصوص انتخاب بازیگر روبرو شده بود اما این مشکل با بازی این استاد حل شد و از این بابت تشکر و قدردانی می‌کنم.
در ادامه این تجلیل علی نصیریان بازیگر مطرح سینما و تلویزیون عنوان کرد: از این همه ابراز محبت شما عزیزان و موسسه شهید آوینی تشکر می‌کنم. در خصوص فیلم «شکارچی شنبه» که به آن اشاره شد بگویم زمانی که مجتبی امینی فیلم نامه این اثر را به من داد با توجه به دو مقوله فیلم نامه و نقش که در انتخاب کار بسیار مهم است برای این کار اعلام همکاری کردم.

وی افزود: در آن زمان بعضی‌ها فکر می‌کردند که افراد این فیلم ما را به واسطه پول به این پروژه آورده‌اند که این گونه نبود. «شکارچی شنبه» فیلمی شعاری نیست، مستندی بود که با تحقیق و پژوهش کاملاً حرفه‌ای به صورت قصه‌ای ناب درآمده بود که هر بازیگری را می‌توانست به سمت خود بکشاند.

وی در ادامه عنوان کرد: بسیار خوشحالم که شاهد چنین جشنواره‌ای با برگزار کنندگان جوان هستم. امیدوارم پیشرفت و درخشش همه آن‌ها را ببینم چون هنر متکی به انسان‌ها است نه متکی به امکانات. ثروت اندوزی کار ما هنرمندان نیست و پرداختن به هنر کار ما است چون انسان‌ها بودند که طبیعت خلاقه خود را بیرون ریختند و به نتایج خوبی رسیدند.

نصیریان اظهار کرد: در فیلم «گاو» نیز با اتکا به هم بدون دستمزد، با امکانات کم و به صورت دلی این فیلم را کار کردیم که نتایج مثبت آن را تا به امروز می بینیم.

این بازیگر در مورد برگزاری جشنواره‌های متعدد و تقدیر و تجلیل همراه با تجملات، عنوان کرد: تقدیر، تجلیل و فرش قرمز، حرف مفت و عوارض کار هنر است چون اصل و لذت هنر در خلاقیت انسان‌ها است.

نصیریان در پایان گفت: از طرفی نقطه مقابل و اصلی کار نمایش و هنر مردم هستند و همه عشق و علاقه ما باید به خاطر آنها باشد چون اگر مردم نباشند حضور ما هیچ رنگ و بویی نخواهد داشت.

 

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?