نخستین همایش تئاتر مردمی اربعین در میان جمعیت ۲۰ میلیونی زائران حسیئی
روایتی تصویری از اجرای تئاتر در پیاده روی اربعین

هنردستان: نخستین همایش تئاتر مردمی اربعین ثابت کرد که اجرای تئاتر در میان جمعیت ۲۰ میلیونی زائران حسیئی هم کارکرد دارد و می تواند حرف خودش را بزند.

به گزارش هنردستان، نخستین همایش تئاتر مردمی اربعین امسال به همت جنبش رسانه انقلاب و دفتر تئاتر مردمی بچه های مسجد حوزه هنری برگزار شد، اتفاقی که به جهت آمدن تئاتر در میان زائران حسینی شکلی جدید داشت و مورد اقبال مردم هم قرار گرفت.
بخشی از تصاویر اجراهای تئاتر را در زیر با توضیحاتی ملاحظه می کنید:

مرشد مهدی چایانی از هنرمندان پیشکسوت تئاتر کشور است، او از نقالان و پرده خوانان برجسته کشور به حساب می آید که در کشورهای مختلف جهان اجرا رفته است و درست نکته جالب همین اجراهای او در مغرب و مشرق است، چایانی می گفت:«طی تمام این سال ها در کشورهای مختلفی اجرا رفته ام، اما هیچگاه موفق به حضور در حرم حضرت امیر المونین علی (ع) نشده بودم، خداوند توفیقی را نصیبم کرد که وقتی می آیم بی کارکرد نباشم و خدمتی بکنم. خدا را شکر روبروی گنبد آقا نامش را بلند صدا زدم» اجرای مرشد چایانی در حرم همراه با اشک های تمام نشدنی او بود و نزدیک به هزار نفر هم نوا با او حیدر حیدر می گفتند.

نمایش «علی گندابی» برای مردم حاضر در حرم حضرت علی (ع) بسیار جالب توجه بود، هم بسیاری از مردم اطلاع نداشتند که مزار علی گندابی در صحن ایوان طلای حرم است.

تعزیه حضرت علی اکبر (ع) با حضور بیش از هزار نفر از زائران پیاده روی به شکلی زیبا اجرا شد و البته به دلیل زبان کار مخاطبان مختلفی از کشورهای جهان به تماشای آن نشستند، در میان آن جمعیت انبوه، این جوان لبنانی با پرچم حزب الله لبنان و گریه هایش برایم حسی دیگر داشت.

تصویری دیگر از اجرای تعزیه حضرت علی اکبر(ع)

اجرای نمایش «علی گندابی» در عمود 443 هم با اینکه برخی مخاطبانش ایرانی نبودند اما با فهمیدن موضوع نمایش و بازی خوب هنرمندان همدانی تا پایان اجرای اثر می نشستند. در این اجرا هم دوربین های موبایلی مشغول ضبط فیلم و گرفتن عکس بودند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?