روایت محمدرضا سرشار از «داستان حضرت عباس(ع)» در شبکه مستند

روایت محمدرضا سرشار از «داستان حضرت عباس(ع)» در شبکه مستندReviewed by Khademi on Oct 9Rating:

هنردستان: مستند «داستان حضرت عباس (ع)» به کارگردانی عباس قلیچ لو و با روایت محمدرضا سرشار با تصاویری از رسم زیبای سقا شدن در ایام محرم همراه است.

به گزارش هنردستان؛ «عباس قلیچ‌لو» کارگردان مستند «داستان حضرت عباس (ع)» درباره انگیزه های ساخت این مستند گفت: ما مدتها بود حین ساخت فیلمهایی که با عباس صالح مدرسه ای کار میکردیم، به معصومیت و مهجوریت حضرت عباس (ع) فکر میکردیم. به ویژه که به دلیل معذوریت در نمایش تصویر صورت ایشان، تاکنون فیلمی درباره این حضرت ساخته نشده است.

داستان حضرت عباس(ع)
وی افزود: من به برترین ویژگی های او فکر میکردم که بعد از 1400 سال نام او را زنده نگه داشته است. ویژگی هایی چون شجاعت، ادب و ایثار که تجلی خاصی در شخصیت او داشته و به اعتقاد بنده، باید در اثری مستند به آنها پرداخته می شد.

این مستندساز تآکید کرد: آب، قوی ترین نیاز انگیزشی انسان برای رفتار است. جان انسان اگر 48 ساعت آب نخورد به خطر می افتد اما انسانی چون حضرت عباس (ع)، از آب حیات می گذرد تا به حیات ناب و جاودان برسد.
قلیچ چو ادامه داد: در این فیلم سعی کردیم به عاشقانی که به یاد ایشان در ایام محرم، سقا می شوند و یک رسم دیرین و خرده فرهنگ کهن را زنده نگه میدارند، بپردازیم. به ویژه که در قم افراد زیادی با لباس مخصوص حضرت ابوالفضل (ع) ملبس می شوند و با در دست داشتن یک کوزه گلی و سیراب کردن شرکت کنندگان در مراسمهای محرم، این رسم را پابرجا نگه میدارند.
کارگردان «داستان حضرت عباس (ع)» یادآور شد: ضبط این اثر را در روزهای تاسوعا و عاشورا در قم انجام دادیم و در ضمن پخش این تصاویر، مختصری از زندگانی برادر امام حسین (ع) را در قالب نریشنی که از مقاتل معروف گردآوری کرده ایم و با صدای دلنشین محمدرضا سرشار خوانده شده، برای مخاطبان شرح می دهیم.
«داستان حضرت عباس(ع)» به تهیه کنندگی عباس صالح مدرسه‌ای دوشنبه 19 مهر ماه ساعت 18:30 از شبکه مستند سیما روی آنتن می رود و سه شنبه 20 مهر ساعت 11 بازپخش می شود.

 

منبع: خبرگزاری فارس

 

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?