روزنامه سعودی: شهاب حسینی خطرناک است!

روزنامه سعودی: شهاب حسینی خطرناک است!Reviewed by آزیتا لاجوردی on May 27Rating:

هنردستان: یک روزنامۀ سعودی، با اشاره به موفقیت شهاب حسینی در جشنواره سینمایی کن مدعی شد که امروز فرهنگ ایران، به ویژه سینمای آن، بیش از سیاست این کشور برای سعودی ها خطرناک است.

مراسم+معرفی+شهاب+حسینی+به+عنوان+مدیر+فرهنگی+شهر+فرش

به گزارش هنردستان به نقل از  شبکهٔ العالم، روزنامهٔ سعودی “مکه”، در مقاله‌ای با اشاره به اینکه «تمدن اسلامی برای همه چیز مدیون مردم ایران است»، ضمن اعتراف به ضعف فرهنگی عربستان در برابر ایران نوشت: «ایران تمام جهان را با صنعت سینمای حرفه‌ای خود در نوردیده است».

نویسندهٔ مقاله، سپس، با اشاره به برخی از آثار فاخر سینمای ایران آورده است: «قبلاً دربارهٔ فیلم “ملک سلیمان”، که در سطح فیلم‌های هالیوودی ساخته شده بود، صحبت کرده‌ام و گفته‌ام که چگونه این فیلم لابی صهیونیسم را نگران کرده بود. البته این تنها دستاورد تأثیرگذار سینمای ایران در سطح جهان نبوده است، بلکه ایران با فیلم‌های دیگری مانند “یوسف پیامبر” و “محمد رسول الله” نیز جهان را تحت تأثیر قرار داده است».

نویسندهٔ سعودی در ادامه نیز به جدیدترین دستاورد سینمای ایران پرداخته و نوشته است: «در تازه‌ترین موفقیت هم شهاب حسینی، ستارهٔ ایرانی، جایزهٔ بهترین بازیگر مرد جشنوارهٔ فیلم کن 2016 را، که دیروز به پایان رسید، کسب کرد».

نویسندهٔ مقاله، در پایان، با لحنی که حسرت و شرمساری در آن موج می زند، نوشته است: «ایران در حالی تمام این موفقیت‌ها را به دست می‌آورد که ما (عربستان) تنها کشور دنیا هستیم که در آن سینما وجود ندارد»!

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?