«روز استقلال: تجدید حیات» در صدر باکس آفیس بین المللی قرار گرفت

«روز استقلال: تجدید حیات» در صدر باکس آفیس بین المللی قرار گرفتReviewed by آزیتا لاجوردی on Jul 4Rating:

هنردستان: «روز استقلال: تجدید حیات» با فروش ۴۰.۲ میلیارد دلار در ۶۴ بازار جهانی، در راس باکس آفیس بین‌المللی قرار گرفت.

به گزارش هنردستان؛ ادامه فیلم «روز استقلال» محصول پرفروش و پرطرفدار کمپانی فاکس در طول ۱۰ روز فروشی ۷۲.۶ میلیون دلاری را کسب کرد ، در حالی که قسمت نخست این فیلم در همین بازه زمانی فروشی ۱۳۵.۴ میلیون دلاری را آن هم ۲۰ سال پیش ثبت کرده بود. در هر حال مخاطبان جهانی کمک کرده‌اند تا این فیلم بتواند هنوز به آینده امیدوار باشد.

«روز استقلال: تجدید حیات» در راس باکس آفیس سینمای جهان

این تریلر علمی-تخیلی با کسب ۶۶.۱ میلیون دلار در چین، ۱۳.۵ میلیون دلار در بریتانیا، ۱۱.۵ میلیون دلار در مکزیک و ۱۰.۳ میلیون دلار در کره جنوبی تاکنون پیش رفته و در مجموع فروش خود را به ۲۴۹.۷ میلیون دلار رسانده است. هنوز چندین بازار بین المللی از جمله ژاپن، آلمان و فرانسه مانده‌اند که باید این فیلم در آنجا راهی سینماها شود.

این فیلم با کارگردانی کارگردان قسمت اصلی یعنی رولاند امریش و بازیگران قبلی یعنی بیل پولمن و جف گولدبلام ساخته شده اما در بازگرداندن ویل اسمیت ناموفق بوده است.

در عین حال انیمیشن «در جستجوی دوری» در دومین جایگاه فروش ایستاد و با افزودن ۳۴.۴ میلیون دلار به فروش قبلی، راه خود را ادامه داد. این فیلم با نمایش در برزیل در جایگاه نخست ایستاد و ۷.۱ میلیون دلار فروش کرد. در چین ۳۶.۲ میلیون دلار کسب کرد و عنوان بهترین فیلم پیکسار از نظر فروش در افتتاحیه را در چین به دست آورد و در راس باکس آفیس استرالیا نیز قرار گرفت و ۲۲.۶ میلیون دلار فروخت. در مجموع در بازار جهانی دنباله «درجستجوی نیمو» ۵۳۸.۲ میلیون دلار فروش کرده است.

فیلم «لاک پشت‌های نینجای جهش یافته: خارج از سایه‌ها» نیز سومین فیلم هفته در بازار جهانی شد و با فروش ۳۰.۵ میلیون دلاری که به مدد اکران در چین کسب کرد و ۲۶.۱ میلیون دلاری که در بخش میانی این سرزمین به دست آورد در مکان سوم باکس آفیس جهانی قرار گرفت. این فیلم در مجموع ۱۸۸.۷ میلیون دلار در بازار جهانی کسب کرده است

منبع: خبرگزاری مهر

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?