رونمایی از «شاعران انگلیسی»

رونمایی از «شاعران انگلیسی»Reviewed by آزیتا لاجوردی on Aug 21Rating:
به گزارش هنردستان: در این نشست كه با حضور وحید ضیایی مترجم این كتاب، و میهمانان و منتقدانی چون اسدالله امرایی، موسی بیدج، دكتر قدم‌علی سَرامی، دكتر سیّدعبدالحمید ضیایی و … برگزار می‌شود، علاوه بر رونمایی از این كتاب كه مروری اجمالی بر سیر فعالیت شاعران انگلیسی‌زبان است، حاضران در مورد كمّ و كیف ترجمه‌ این اثر به بحث و بررسی خواهند پرداخت.

نشست رونمایی و نقد ترجمه‌ كتاب «شاعران انگلیسی؛ از چاسر تا الیوت» روز ‌شنبه، 10 مرداد 1394، ساعت 15، در سالن زنده‌یاد امیرحسین فردی حوزه‌ هنری انقلاب اسلامی واقع در خیابان سمیه، نرسیده به خیابان حافظ برگزار می‌شود.

وحید ضیائی در 6 خرداد 1359 در شهر اردبیل به دنیا آمد. پدرش  –یحیی ضیائی- از گویندگان و هنرمندان قدیمی رادیو بود. از آثار او می‌توان به سی و سه  شعر عاشقانه (مجموعه شعر نو، نشر بوتیمار ، مشهد ، 1384)، هزل تعلیم است ( پژوهشی در باب طنز و هزل در شعر ایران، 1386، ویرایش مجدد و انتشار آن با نام تلخپند، محقق اردبیلی 1391 )، فرصت دوست داشتن (معرفی شاعران زن معاصر جهان، دوزبانه، نشر بوتیمار، مشهد، 1384)، مویه از لاكپشت های 33 (مجموعه شعر با مضمون جنگ، متن دو زبانه، نشر هنر رسانه اردیبهشت ، تهران 1388)، حكمت خسرو ( شرحی بر اصطلاحات فلسفی دیوان ناصر خسرو قبادیانی ، نشر محقق اردبیلی ، 1391) و … اشاره كرد.

۰ دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

17 − نه =

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?