رونمایی از پوستر جشنواره فیلم‌های کُردی در سنندج

رونمایی از پوستر جشنواره فیلم‌های کُردی در سنندجReviewed by Khademi on Jul 18Rating:

هنردستان: پوستر نخستین جشنواره‌ فیلم کردی و دهمین جشنواره ژیار در سنندج رونمایی شد.

به گزارش هنردستان؛ از سنندج، پوستر نخستین جشنواره‌ فیلم کُردی و دهمین جشنواره ژیار شامگاه یکشنبه با حضور معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در سنندج رونمایی شد.

سالوادور

مدیر پردیس سینمایی غرب کشور در دیدار معاون وزیر با جمعی از فیلمسازان استان کردستان و رونمایی از این پوسترها اظهار کرد: مهم‌ترین چالش و مشکلی که در این حوزه وجود دارد مباحث اقتصادی است.

حیدر مرادی با بیان اینکه مشکلات اقتصادی مانع آزادی ذهنی هنرمندان برای خلق آثار جدید خواهد شد، افزود: هنرمندان و فیلم‌سازان با هر بدبختی و سختی آثار محتوایی تولید می‌کند، اما برای به نمایش گذاشتن این آثار نیاز به حمایت و نگاه ویژه مسؤولان دارند.

وی با اشاره به رقابت با استان‌هایی مثل اصفهان و فارس اظهار کرد: سنندج با جمعیتی که غیرقابل مقایسه با شهرستان‌های بزرگ دارد در بحث استقبال مردم از سینما با تهران، اصفهان و سایر شهرهای بزرگ رقابت دارد.

به گفته مرادی، این استقبال و رقابت، به معنی این است که مردم کردستان در مجموع اهل سینما هستند و اگر شرایط مادی مناسبی داشته باشند قطعا استقبال بیشتری از سینما خواهند داشت.

وی اختصاص یارانه‌ تامین بلیط سینما برای خانواده‌ها را ضروری خواند و ابراز امیدواری کرد: بستر این حمایت‌ها به صورت ویژه در استان‌هایی مانند کردستان فراهم شود.

مدیر پردیس سینمایی غرب کشور اظهار کرد: استان کردستان سال‌های 93 و 94 در بحث مخاطبان سینما جزو استان‌های برتر در کشور است و کسب این جایگاه تنها با داشتن یک سینما محقق شده است.

وی تصریح کرد: امیدواریم خروجی این جلسه فراهم شدن بستر برای حمایت هرچه بیشتر از فیلم‌سازان استان باشد و در کنار این حمایت‌ها تجهیز کردن سالن‌های سینمایی به بهترین و مجهزترین امکانات باید در دستور کار قرار گیرد.

مرادی بر نصب سیستم‌های جدید نسل سوم در پردیس سینما بهمن تاکید کرد و گفت: ایجاد این بسترهای بر تقویت هرچه بیشتر گرایش به سمت سینماها در استان کمک خواهد کرد.

رونمایی از پوسترهای جشنواره فیلمی کردی و دهمین جشنواره ژیار از دیگر برنامه‌های این نشست صمیمی بود.

منبع: خبرگزاری فارس

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?