رونمایی از پوستر متفاوت جشنواره ونیز 2016

رونمایی از پوستر متفاوت جشنواره ونیز 2016Reviewed by آزیتا لاجوردی on Jun 25Rating:

هنردستان: پوستر ویژه هفتادوسومین جشنواره بین‌المللی فیلم ونیز با تصوبری توصیف‌گر “لحظه انتظار در سینما” رونمایی شد.

به گزارش هنردستان به نقل از ایسنا؛ پوستر جشنواره فیلم ونیز 2016 که برای پنجمین سال پیاپی توسط «سیمونه ماسی» هنرمند مطرح ایتالیایی طراحی شده است، بیننده را به احساس کردن  لحظاتی قبل از آغاز نمایش یک فیلم دعوت می‌کند.

پوستر فیلم ونیز

«سیمونه ماسی» که چند سالی است طراحی پوستر قدیمی‌ترین رویداد سینمایی جهان را بر عهده دارد، در سال 2012 با ساخت سکانس کوتاه آغازین جشنواره فیلم ونیز شامل 300 تصویر برگزفته از فیلم‌های کارگردانی چون «فلینی»، «انجلوپولوس»، «وندرس»، «تارکوفسکی» و «تروفو» که همگی با دست کشیده شده بودند موفق به کسب جایزه بهترین فیم کوتاه از جوایز «دیوید دی‌دوناتلو»موسوم به اسکار سینمای ایتالیا شد.

«ماسی» که از او به عنوان یکی از آخرین بازماندگان در میان پیشگامان انیمیشن استاپ موشن یاد می‌شود که همه طراحی‌های خود را با دست و بدون استفاده از کامپیوتر خلق می‌کند، تاکنون موفق به دریافت 200 جایزه گوناگون از جشوارهای سینمایی در سراسر جهان شده است.

بنابر اعلام وبسایت جشنواره ونیز، این هنرمند ایتالیایی از سال 2011 تا 2015، چهار پوستر جشنواره فیلم ونیز که روی هم رفته یک داستان ادامه‌دار را تشکیل می‌دادند با الهام از فیلم‌های «پاریس تگزاس» ساخته «ویم وندرس»، «چهارضد ضربه» از «تروفو»، «ابدیت و یک روز» به کارگردانی «تئو آنجلوپولوس» و «و کشتی به راهش ادامه می‌دهد» از «فدریکو فلینی» طراحی کرد.

هفتادوسومین جشنواره بین المللی فیلم ونیز به عنوان قدیمی‌ترین رویداد سینمایی جهان از تاریخ 31 اوت تا 10 سپتامبر (10 تا 20 شهریور ماه) برگزار می‌شود و امسال «سم مندس» کارگردان مطرح آمریکایی فیلم‌هایی چون «زیبای آمریکایی» و «اسکای فال» در راس هیئت داوران بخش رقابتی قرار دارد.

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?