رونمایی از «گفت‌وگو با آرتور پن» و نمایش «بانی و کلاید»

رونمایی از «گفت‌وگو با آرتور پن» و نمایش «بانی و کلاید»Reviewed by آزیتا لاجوردی on Aug 1Rating:

هنردستان: مراسم رونمایی از کتاب «گفت‌وگو با آرتور پن» همراه با نمایش فیلم «بانی و کلاید» شاهکار آرتور پن برگزار می‌شود.

به گزارش هنردستان: این مراسم با حضور مازیار اسلامی (منتقد هنری، پژوهشگر و مترجم)، بهنام حسینی (منتقد، مترجم و مدرس دانشگاه) و مترجم کتاب حسین کربلایی‌طاهر روز سه‌شنبه، 13 مرداد، ساعت چهار بعدازظهر، در سالن سینما تک موزه‌ هنرهای معاصر واقع در خیابان کارگر شمالی (پارک لاله) برگزار می‌شود.

کتاب «گفت‌وگو با آرتور پِن» از سری کتاب‌های سینمایی دانشگاه می‌سی‌سی‌پی است که نشر شورآفرین مجموعه‌ کامل آن را در دست ترجمه و انتشار دارد. از این مجموعه، پیش‌تر، کتاب‌های گفت‌گو با برگمان، گفت‌وگو با تروفو، گفت‌وگو با تارکوفسکی، گفت‌وگو با آنجلوپولوس، گفت‌وگو با وودی آلن و گفت‌وگو با چاپلین منتشر شده بود.

در معرفی این کتاب عنوان شده است: «گفت‌وگو با آرتور پن» 45 سال از زندگی هنری و کاری آرتور پن، کارگردان سینما، تئاتر و تلویزیون آمریکایی را دربرمی‌گیرد که سرنوشتش هماورد شخصیت‌های برجسته‌ فیلم‌هایش است. مصاحبه‌های انتخاب‌شده در این کتاب تلاشی است برای ارایه‌ پرتره‌ای از پن با رعایت تسلسل وقایع زندگی او از این رشد، تا با او نه‌تنها به‌عنوان یک فیلم‌ساز، بلکه به ‌عنوان یک انسان با مرام‌های اخلاقی خاص خودش آشنا شویم.

در معرفی آرتور پن نیز می‌خوانیم: آرتور پن (2010-1922) به‌عنوان هنرمندی خلاق، صاحب اندیشه و خودآموخته که خود را «فردی که هرگز از یادگیری نمی‌ایستد» معرفی می‌کرد، همیشه در جدال با بوروکراسی هالیوودی و جنگ‌طلبی و سرمایه‌داری آمریکایی‌ها، خود را یک بیگانه در سینمای آمریکا می‌دانست. پن در شاهکارش «بانی و کلاید» با توانایی خاصی که گذشته، حال و آینده را در رابطه با دوران رکود اقتصادی جادوگونه پیوند می‌دهد، نه‌تنها در آمریکا، بلکه در تمام دنیا به پدیده‌ای تبدیل شد و به او اعتباری بخشید که تا آخر عمر با او همراه بود. شاید هیچ فیلمی در تاریخ سینمای آمریکا به اندازه‌ «بانی و کلاید» بر ستون فقرات روحی و روانی تماشاگران و منتقدانش تا این‌ حد تاثیر نگذاشته است.

۰ دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

یک × 3 =

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?