رونمایی گزیده‌ای از نقاشی‌های «ناصر اویسی»

رونمایی گزیده‌ای از نقاشی‌های «ناصر اویسی»Reviewed by Khademi on Oct 4Rating:

هنردستان: تازه‌ترین کتاب گزیده آثار ناصر اویسی همراه گزیده‌ای از نقاشی‌های این هنرمند رونمایی می‌شود.

به گزارش  هنردستان؛ کتاب گزیده آثار ناصر اویسی در ۱۶۳ صفحه و شامل آثار متنوعی از این هنرمند سرشناس ایرانی مقیم آمریکا از سوی خانه فرهنگ و هنر گویا و با مقدمه‌ای از مسعود اویسی منتشر شده است.

ایسنا

ناصر اویسی از سال ۱۹۵۰ تا کنون نمایشگاه‌های بسیاری در سراسر جهان برگزار کرده که از جمله‌ی آن‌ها می‌توان به نمایشگاه‌های دو نفره‌اش با سالوادور دالی، پیکاسو، دابفت، فلیکس و شاگال اشاره کرد. او همچنین جوایز متعددی را از دوسالانه‌ها و نمایشگاه‌های بین‌المللی کسب کرده است. آثار او در موزه‌های آتن، بارسلونا، بلگراد، بروکسل، رم، تهران، مادرید، نیویورک، پاریس، لندن، زوریخ، برلین و چند شهر دیگر نگهداری می‌شود.

مشخصه آثار اویسی، زنان زیباروی برگرفته از خورشید خانم ایرانی و اسب‌های نیرومند و در حال حرکت و رنگ‌های درخشان است.

جولیو کارلو ارگان – هنرشناس معروف ایتالیایی – درباره نقاشی‌های اویسی گفته است: سبک نقاشی اویسی شعرگونه است و آن را در حد فاصل نقاشی و خط معلق نگه می‌دارد.

کتاب گزیده آثار ناصر اویسی دومین کتاب این هنرمند است که پس از انقلاب اسلامی در ایران به چاپ رسیده است. رونمایی این کتاب ۱۶ مهرماه ساعت ۱۶ با حضور هنرمندان شاخص حوزه‌های مختلف برگزار خواهد شد.

همچنین نمایشگاه آثار ناصر اویسی از ۱۶ تا ۲۶ مهر در آرت‌سنتر به نشانی بلوار اندرزگو، خیابان سلیمی شمالی، شماره ۱۴۵ برپا خواهد بود و علاقه‌مندان می‌توانند برای دیدن آثار هر روز از ساعت ۱۲ تا ۲۱ به این مجموعه مراجعه کنند.

منبع: ایسنا

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?