«ریتم در موسیقی» برای بیست و چهارمین مرتبه تجدید چاپ شد

«ریتم در موسیقی» برای بیست و چهارمین مرتبه تجدید چاپ شدReviewed by Khademi on Jul 17Rating:

هنردستان: کتاب «ریتم در موسیقی» به قلم شهرام مظلومی از سوی انتشارات سروش راهی بازار کتاب شده است.

به گزارش هنردستان؛ چاپ بیست و چهارم کتاب «ریتم در موسیقی» تألیف شهرام مظلومی از سوی انتشارات سروش منتشر و روانه بازار نشر شد.

ریتم موسیقی

کتاب «ریتم در موسیقی» مجموعه درس‌ها و تمرین‌های طبقه‌بندی شده ریتم است که در شش فصل تدوین شده است و تاکید مطالب بیشتر بر اجرای فیگورهای ریتمیک و پیوند آنها با یکدیگر است.

در این کتاب طرز اجرای فیگورهای ریتمیک به دو طریق ارائه شده است. ابتدا با حرکت دست و پا، سپس با ضربات انگشتان دست. اجرا به طریقه اول مقدمه‌ای برای اجرای دقیق‌تر و طریقه دوم پرداختن به جزئیات فیگورها است.

در سه فصل اول، ضرب سیاه مختص یک پریود کامل دو قسمتی (رفت و برگشت پا) و سیاه نقطه دار مختص یک پریود سه قسمتی (ترسیم حرکت فضایی دست به صورت مثلث) انتخاب شده است. در فصل چهارم نویسنده تغییر شکل در ضرب میزان‌های(ساده و ترکیبی) را برای علاقه‌مندان به موسیقی تدوین کرده است.

ریتم‌ها و میزان‌های لنگ ،اختلاط فیگورهای ریتمیک ساده و ترکیبی و تمرین‌های ویژه اصول گفته شده؛ در فصول پنج و شش آمده است. این اثر، قابل توجه هنرجویان موسیقی است و کمک زیادی به مطالعه بیشتر در زمینه تئوری موسیقی می‌کند.

چاپ بیست و چهارم این اثر در 77 صفحه، شمارگان دو هزار نسخه و با قیمت 6000 تومان توسط انتشارات سروش در اختیار علاقه‌مندان هنر موسیقی قرار گرفته است.

منبع: خبرگزاری فارس

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?