زندگی حضرت شاهچراغ (ع) سریال می‌شود

زندگی حضرت شاهچراغ (ع) سریال می‌شودReviewed by آزیتا لاجوردی on Jun 13Rating:

هنردستان: صداوسیمای استان فارس تصمیم دارد تا داستان زندگی احمد بن موسی(ع) که به «شاهچراغ» شهرت دارد را در قالب یک سریال به تصویر بکشد.

به گزارش هنردستان به نقل از ایسنا؛ سریال حضرت شاهچراغ (ع) قرار است در صداوسیمای فارس ساخته شود که این روزها ساخت استوديو حرم حضرت شاهچراغ (ع) را هم در دستور کار دارد.

آيت‌الله ايماني – نماینده ولی فقيه در استان فارس – اخیرا در ديدار با مديركل مركز صداوسيما گفته است: براي ساخت سريال حضرت احمدبن موسي(ع) اراده و پشتوانه قوی علمي لازم است؛ اگر چه ساخت اين مجموعه دير شروع شده است، اما بايد با قدرت ادامه پيدا كند و تمامي دستگاه‌ها در اين امر مشاركت داشته باشند.

شاهچراغ

حضرت احمدبن موسی (ع) ملقب به شاهچراغ و سیدالسادات الاعاظم، فرزند امام موسی کاظم (ع) است؛ حضرت احمد بن موسی(ع) و محمد بن موسی(ع) از یک مادر که (ام احمد) خوانده می‌شد متولد شدند؛ آرامگاه ایشان اکنون در شهر شیراز، است.

همچنین سهرابي – مدير كل صداوسيمای فارس – با اشاره به دنبال كردن تولید سریال احمد بن موسی(ع) از رايزني با برخي كارگردانان سيما مانند رضا ميرباقری، براي توليد اين سريال خبر داد و گفت: تولید سریال‌های فاخر زمان‌بر است؛ لذا هرچه مباحث تحقيقاتي و پيش‌ توليد اين سريال دقيق‌تر باشد، خروجي كار بهتر و ماندگارتر خواهد بود.

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?