سوم آذر ماه؛
زندگی صادق هدایت در «هنوز» مرور می‌شود

زندگی صادق هدایت در «هنوز» مرور می‌شودReviewed by آزیتا لاجوردی on Nov 22Rating:

هنردستان: هفدهمین نشست “سه شنبه های هنوز” به بررسی زندگی صادق هدایت در هند اختصاص دارد که با حضور ندیم اختر (پژوهشگر زبان فارسی) برگزار می شود.

زندگی+صادق+هدایت+در+کتاب+فروشی+هنوز+بررسی+می‌شود

به گزارش هنردستان هفدهمین نشست کتاب فروشی هنوز با موضوع زندگی صادق هدایت در هند با حضور «ندیم اختر» ساعت 18 روز سوم آذر در کتاب فروشی هنوز برگزار می‌شود.

ندیم اختر در ایالت بیهار هندوستان درسال 1987 از پدر و مادری هندی متولد شد. تحصیلات ابتدایی و متوسطه را درایالت بیهار گذرانده و در سال 2006 موفق به ورود به دانشگاه جواهر لعل نهرو برای تحصیل در رشته ادبیات فارسی شد و تا مقطع دکتری این رشته را ادامه داد.

موضوع پایان نامه مقطع دکترا را شخصیت پردازی در رمان بوف کور انتخاب کرد. او تاکنون در کنفرانس‌های مختلفی در رابطه با ادبیات فارسی در کشورهای نروژ، کانادا، انگلیس و ترکیه، همچنین در شهرهای مختلف هند شرکت کرده است.

همچنین در دانشگاه کمبریج درباره ادوارد ایستک (کسی که حاصل سفر شش ماهه خود به ایران را در قالب سفرنامه نوشته است) مقاله ارائه داده است. مقاله‌ای که مربوط به کشف خانه صادق هدایت در شهر بمبئی است در دایره‌المعارف Encyclopedia Iranica در سال 2015 ثبت شد. همچنین مقاله‌های تحقیقی او تاکنون در مجلات متعدد هندی و ایرانی چاپ شده است. او هم اکنون به منظور گذراندن فرصت مطالعاتی شش ماهه در دانشگاه تهران به ایران آمده و در حال یادگیری زبان پهلوی است.

نشست بررسی زندگی صادق هدایت در هند ساعت 18 روزسه شنبه، سوم آذر ماه در کتاب فروشی هنوز واقع در خیابان کریم خان زند، بین ایرانشهر و ماهشهر، شماره ۱۳۴، طبقه دوم برگزار می‌شود. شرکت در این نشست برای علاقمندان آزاد است.

 کتاب فروشی هنوز همه روزه تا ساعت 11 شب میزبان علاقمندان است.

۰ دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

سه × 3 =

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?