احمد کاوری از ساخت فیلم جدیدی با عنوان «سگ های زرد» خبر داد.
ساخت «بهشت از جنوب شرقی» منتفی شد/ «سگ‌های زرد» را می‌سازم

هنردستان: احمد کاوری با بیان اینکه ساخت فیلم سینمایی «بهشت از جنوب شرقی» به طور کامل منتفی شد از ساخت فیلم جدیدی با عنوان «سگ های زرد» خبر داد.

به گزارش هنردستان، احمد کاوری کارگردان سینما درباره آخرین وضعیت تولید فیلم سینمایی «بهشت از جنوب شرقی» گفت: این پروژه مدت‌ها است که از طرف من و تهیه‌کننده منتفی شده است و به همین دلیل ما هم اکنون در حال پیش‌تولید فیلم دیگری با عنوان «سگ‌های زرد» به تهیه‌کنندگی ابراهیم اصغری هستیم.

وی با اشاره به دلایل انصرافش از ساخت پروژه «بهشت از جنوب شرقی» بیان کرد: فیلمنامه «بهشت از جنوب شرقی» دچار شرایط و حاشیه‌هایی شد که ما دیگر نتوانستیم برخی را برای ساخت آن مجاب کنیم البته به نظرم دیگر موضوعیت خود را هم از دست داده بود به همین دلیل من دیگر علاقه ای به ساخت آن نداشتم. این را هم باید بگویم که فیلمنامه قبلی را با محوریت شهدای وحدت طراحی کرده بودیم اما دچار اتفاقاتی شد که ما ترجیح دادیم  آن را به فیلمنامه ای درباره فعالیت گروه های شبه نظامی و مزدوران و تروریست هایی که آن سوی مرز شرقی ایران فعالیت دارند، تغییر دهیم و با توجه به اینکه فیلمنامه در این بین دچار تغییرات اساسی شده بود امکان اینکه فیلم دیگری با آن پروانه بسازیم از نظر قوانین معاونت ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی وجود نداشت به همین دلیل آن را به طور کامل کنار گذاشتیم و سراغ فیلمنامه «سگ‌های زرد» رفتیم.

کاوری اضافه کرد: برای ساخت «بهشت از جنوب شرقی» یک سری فشارها خارج از سینما به ما وارد می شد که درنهایت ترجیح دادیم از ساخت آن صرف‌نظر کنیم و بر اساس تحقیقات گسترده ای که در این مدت انجام دادیم، تصمیم گرفتیم فیلمنامه ای با حال و هوای تازه طراحی کنیم.

این کارگردان با اشاره به محتوای «سگ های زرد» عنوان کرد: این فیلم درباره فعالیت‌های یک گروه مزدور و همچنین اتفاقات خط لوله گاز ایران و هند است که در فضای بلوچستان پاکستان روایت می شود اما با این وجود ۸۰ درصد از فیلمبرداری آن در تهران انجام می شود و برای ضبط بقیه قسمت های آن به یک فضای بندری مثل چابهار، قشم یا بندر دیلم می رویم.

 وی با اشاره به خلاصه داستان این فیلم ادامه داد: در «سگ های زرد» شاهو سرکرده گروه سگ های زرد برای آزادی دختران گمشده بهار با او راهی پاکستان می شود، اما ناپدید شدن مهندس آیت که برای احداث خط لوله گاز ایران و هند به پاکستان رفته، شاهو و گروهش را در مسیر خطرناکی قرار می دهد.

کاوری در پایان خاطرنشان کرد: «سگ های زرد» به تهیه کنندگی ابراهیم اصغری ۱۵ دی ماه کلید می خورد و فیلمبرداری آن در ۵۰ جلسه به پایان می رسد.

منبع: خبرگزاری مهر

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?