گفتگوی اختصاصی هنردستان با پژمان بازغی؛
سازمان سینمایی باید دست تصاحب در محتوای اثر را قطع کند

سازمان سینمایی باید دست تصاحب در محتوای اثر را قطع کندReviewed by مصطفی زبرجد on Apr 17Rating:

هنردستان: وقتی ما یک مجموعه ای با نام وزارت ارشاد داریم و جماعتی با نام سازمان سینمایی در آن فعالیت می کنند آنها باید خط مشی سینما را تعیین کنند نه هر کس دیگری که فکر کند چون بودجه اش را دارد می تواند فیلمساز شود.

هنردستان: مصطفی زبرجد/ پژمان بازغی بازیگر سینما و تلویزیون در خصوص روند تولید فیلمنامه ها در سینما گفت: فیلمنامه های زیادی می توان نوشت و تولید کرد اما بودجه وجود ندارد. خود ما برای ساخت فیلم «شاخ کرگدن» خواستیم به دو سه کشور سفر کنیم اما این اتفاق نیفتاد. فیلمنامه ای ملودرام و اکشن که با هزینه های کمرشکن که بر عهده بخش خصوصی بود تنها ده روز به ارمنستان رفتیم، بخش های لازم را گرفتیم و به ایران آمدیم تا بقیه آن انجام شود.

n00030773-b

این بازیگر سینما در خصوص نگارش فیلمنامه به شکل گروهی اظهار کرد: خیلی از فیلمنامه های خوب ساخته شده محصول کارگاههای فیلمنامه نویسی است و چند فکر بهتر از یک فکر کار می کند.

بازغی ضمن اشاره به واگذاری تیم نفت تهران به عنوان مثال برای بی توجهی مسئولان بیان کرد: دولت هیچ گونه علاقه ای به سرمایه گزاری در فرهنگ و ورزش ندارد، در گذشته فیلم های زیادی توسط وزارتخانه های مختلف و مرتبط با سینما ساخته می شد مثل پتروشیمی که برای موضوعاتی چون دفاع مقدس بودجه صرف می کردند.

وی ادامه داد: اما امروزه در تولید فیلم مرتبط با هر نهاد ارگان ها به شکل مستقل عمل می کنند مثلا شهرداری یک مجموعه فرهنگی دارد یا اداره آب و فاضلاب در بخش سمعی بصری در این زمینه ها فعالیت دارد، تصورشان این شده که باید تعیین کند چه فیلمی ساخته شود و این چند دستگی به وجود می آورد و باعث می شود فیلم ها و مستند های خوب ساخته نشود، این در حالی است که ما بسیاری از تالاب هایمان در حال نابودی است و از آن ها مستند نداریم.

بازیگر «بارکد» با گلایه از شکل حمایت دولتی اظهار کرد: وقتی ما یک مجموعه ای با نام وزارت ارشاد داریم و جماعتی با نام سازمان سینمایی در آن فعالیت می کنند آنها باید خط مشی سینما را تعیین کنند نه هر کس دیگری که فکر کند چون بودجه اش را دارد می تواند فیلمساز شود.

بازغی در پایان گفت: فیلم های خوبی در سال جاری روی پرده هستند و مردم هم خوب استقبال کرده اند  که به نظر می رسد سال پر رونقی پیش رو خواهیم داشت.

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?