«ستاره سرگردان» لوکلزیو منتشر شد

«ستاره سرگردان» لوکلزیو منتشر شدReviewed by آزیتا لاجوردی on Jun 28Rating:

هنردستان: رمان «ستاره سرگردان» نوشته ژان ماری گوستاو لوکلزیو با ترجمه سجاد تبریزی منتشر شده است.

به گزارش هنردستان به نقل از ایسنا؛ رمان «ستاره سرگردان» نوشته ژان ماری گوستاو لوکلزیو – نویسنده فرانسوی برنده نوبل ادبیات – در 360 صفحه با شمارگان 1100 نسخه و قیمت 21500 تومان در نشر آموت به چاپ رسیده است.

ستاره سرگردان

در نوشته پشت جلد کتاب آمده است: «داستان درباره دو دختر، یکی یهودی و فرانسوی و دیگری مسلمان و فلسطینی است. دختر یهودی پس از جنگ جهانی دوم از فرانسه آواره و عازم سرزمین‌های اشغالی می‌شود و در همین زمان دختر فلسطینی در شهر عکا در خانه‌ای زیبا همواره با خانواده‌اش زندگی می‌کند. یک روز از طرف سازمان ملل به خانواده دختر فلسطینی گفته می‌شود که به مدت سه روز این شهر را خالی کنند و…

ژان ماری گوستاو لوکلزیو در سال 1940 در شهر نیس فرانسه به دنیا آمد. اولین داستانش را در سن هفت‌سالگی در کابین کشتی‌ای نوشت که در آن به همراه مادرش برای یافتن پدر به نیجریه می‌رفت. او خیلی زود و در 23 سالگی با نوشتن داستان «صورتجلسه»، برنده جایزه «رنودو» شد و نامش بر سر زبان‌ها افتاد.

زندگی پرتلاطم و سر سودایی باعث شد فضاهای متعددی را تجربه و به کشورهای زیادی از پنج قاره سفر کند؛ سالیانی را با قبایل سرخپوست مکزیک زیست، با قبایل بدوی مغرب روزگار گذراند و پرسه زدن در خیابان‌های سئول را تجربه کرد. حاصل این سیر و سلوک، بیش از 40 رمان، مجموعه داستان و رساله و مقالات بی‌شمار است. وی سال 1994 به عنوان بزرگترین نویسنده فرانسوی‌زبان شناخته شد.

لوکلزیو در سال 2008، پس از انتشار رمان «ورد گرسنگی» که الهام‌گرفته از شرایط زندگی مادرش بود، برنده «جایزه نوبل ادبیات شد.

صلح، نوجوانی و محیط زیست درونمایه‌های داستان‌های این نویسنده شهودگرا است و مخالفت با جهانی شدن و به چالش کشیدن مدرنیته و نتایج آن، از او یک نویسنده عاصی در اذهان ساخته است…»

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?